Shadow

Rejonowy Dzień Seniora

Co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To doskonała okazja do podkreślenia i docenienia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Z tej okazji życzenia seniorom złożył m.in. prezydent Tomasz Budasz.
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Rejonowy w Gnieźnie w środę, 27 października w Hotelu „Feniks” zorganizował uroczystość Dnia Seniora dla swoich członków. Wszystkich gości i członków Związku powitał przewodniczący Jerzy Kabziński. Z życzeniami i odznaczeniami do seniorów przybyli samorządowcy z miasta i powiatu. – Bardzo lubię spotykać się z seniorami. Potrafią oni inspirować, podpowiadają co jeszcze trzeba zmienić czy ulepszyć w mieście, mają ogromną chęć działania, przeżywania tej jesieni życia w sposób bardzo aktywny i zawsze ich zapraszam, żeby aktywnie korzystali z tej przestrzeni miejskiej, którą razem współtworzymy – mówił prezydent T. Budasz.
Prezydent T. Budasz, przewodniczący Rady Powiatu D. Pilak i była przewodnicząca Krystyna Scholz-Chruściel wręczyli najbardziej zasłużonym seniorom odznaczenia i medale. – To pokazuje, że struktury samorządowe doceniają seniorów, emerytów i rencistów z terenu powiatu gnieźnieńskiego i Gniezna. To już są zupełnie inni seniorzy niż dziesięć, piętnaście lat temu. To już są ludzie, którzy są dowartościowani, mają swoje prawa i obowiązki. Dziś seniorzy są świadomi swoich praw, zgłaszają swoje potrzeby na przykład budowę przejść dla osób niepełnosprawnych, czy wind w obiektach użyteczności publicznej. Pokazują, że ten wkład senioralny jest dosyć mocny na naszym terenie i myślę, że te wszystkie struktury, które powstały w ostatnich latach ukazuje, że seniorzy dzisiaj są świadomi seniorami. Dzisiaj chcemy im podziękować za ten wkład społeczny, który realizują pomimo swojego wieku – podkreślił przewodniczący D. Pilak. Podczas spotkania licznie przybyli seniorzy mieli okazję skorzystać ze słodkiego poczęstunku, wspólnych rozmów i zabawy przy muzyce. (bk)