Shadow

Reprezentanci Polski w unihokeju spotkali się z wójtem Niechanowa

We wtorek, 23 listopada na zaproszenie wójta Gminy Niechanowo Szymona Robaszkiewicza, odbyło się w Urzędzie Gminy Niechanowo spotkanie z reprezentantami Polski w unihokeju Miłoszem Chmielem, Jakubem Marciniakiem, Łukaszem Krawczykiem i ich rodzicami.
W spotkaniu uczestniczył także zastępca wójta Borys Bazylczuk i specjalistka d/s sportu w Urzędzie Gminy Niechanowo Agata Zybała oraz prezes UKS Błyskawica Niechanowo, jednocześnie trener Tomasz Wojciechowski. Zawodnicy i wychowankowie UKS Błyskawica Miłosz Chmiel, Jakub Marciniak, Łukasz Krawczyk i Klaudiusz Gadziński (niestety, nie udało mu się dotrzeć na spotkanie) reprezentowali Polskę na Międzynarodowym Turnieju Unihokeja Czech Open w Pradze w dniach 5-8 sierpnia 2021. Dodatkowo Jakub i Miłosz reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Mężczyzn U19 w Unihokeju w czeskim Brnie w sierpniu 2021. W czasie Mistrzostw Świata w Unihokeju niechanowscy zawodnicy zdobyli: Jakub Marciniak 3 bramki i zaliczył 2 asysty oraz Miłosz Chmiel zaliczył 1 asystę.
Zawodnicy przekazali wójtowi koszulki, w których grali na Mistrzostwach Świata, a które zostaną powieszone w Urzędzie Gminy Niechanowo, obok już wiszących koszulek reprezentantów Polski uczestniczących w poprzednich Mistrzostwach Świata w Unihokeju. Reprezentanci Polski przekazali swoje koszulki w podziękowaniu samorządowcom za wsparcie, jakiego udzielają im osobiście w postaci nagród i stypendiów oraz ich klubowi UKS Błyskawica Niechanowo. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, stało się doskonałą okazją do wspomnień sprzed lat i zakończyło się życzeniami dalszych sukcesów sportowych dla Jakuba, Miłosza i Łukasza oraz dla wszystkich drużyn i zawodników UKS Błyskawica Niechanowo. (sportgniezno.pl)