Shadow

Rezerwy Mieszka ponownie niepokonane

W sobotę, 15 lutego zespół zaplecza pierwszej drużyny Mieszka Gniezno rozegrał w ramach przygotowań do rundy rewanżowej wielkopolskiej klasy B grupy 5 sezonu 2019/2020 czwarty już mecz kontrolny tej zimy.
Młodzi gnieźnianie podejmowali na własnym boisku drużynę z wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 3 Orkan Jarosławiec. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego, po raz trzeci – przy jednej porażce – z placu gry schodzili niepokonani odprawiając swojego rywala po wygranym meczu 2:1. Trzecie zwycięstwo z rzędu zespół rezerw Mieszka Gniezno zapewnił sobie dopiero w drugiej połowie, gdyż pierwsza po dość bezbarwnym przebiegu w wykonaniu obu drużyn zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po zmianach dokonanych przed rozpoczęciem drugiej części meczu przez trenera gnieźnian Przemysława Otuszewskiego, poczynania młodych mieszkowców wyglądały znacznie lepiej niż było to w pierwszej połowie.
Gnieźnianie prowadzili szybką i otwartą grę ze swoim rywalem z wyższej klasy piłkarskiej, a swoje akcje kończyli celnymi strzałami na bramkę przeciwnika. Tak zdecydowana gra mieszkowców od pierwszych minut drugiej połowy przyniosła efekt już w 54 minucie zdobyciem bramki, co dawało gnieźnianom prowadzenie 1:0. Po szybkiej akcji całego zespołu biało-niebieskich piłkę w polu karnym przejął Jakub Zioła i płaskim strzałem pod interweniującym bramkarzem gości wpakował ją do bramki. W 65 minucie gnieźnianie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Tym razem w pole karne gości z Jarosławca piłkę dośrodkował Jakub Zioła, a celnym trafieniem głową w ekipie rezerw Mieszka popisał się Nikodem Mirek. I kiedy wydawało się, że bez straty bramki zakończy się sobotnie spotkanie dla młodych gnieźnian, w 90 minucie goście zdobyli gola honorowego. Bramkę na swoim koncie wśród przejezdnych zapisał Jakub Grząślewicz i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Mieszka II Gniezno.Kolejny mecz zespół rezerw Mieszka rozegra 22 lutego w Gnieźnie podejmując o godzinie 18 Sokoła Mieścisko.
Mieszka II Gniezno: Wiktor Jóźwiak, Jakub Olejniczak, Szymon Klimecki, Dawid Tymosz, Mateusz Rożek, Maciej Tatarski, Nikodem Szociński, Dominik Wiśniewski, Dominik Krakowski, Bartosz Goździński, Miłosz Wachoń; z ławki weszli: Krystian Grzeszczak, Nikodem Mirek, Mikołaj Pluciński, Jakub Stachowiak, Oliver Strosin, Jakub Zioła, Mateusz Kruszelewski, Bartosz Kwiatkowski.
Roman Strugalski