Shadow

Rozmawiali o funduszach dla przedsiębiorców

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w spotkaniu poświęconemu możliwościom pozyskiwania środków w ramach funduszy europejskich.
Spotkanie informacyjne zorganizowano 22 września w gnieźnieńskim Starostwie Powiatowym. – Dzięki dobrej współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego kolejny raz udaje nam się zaprosić lokalnych przedsiębiorców do wspólnego spotkania i podzielenia się w tym gronie wiedzą na temat dostępności środków na rozwój ich działalności gospodarczej – mówił Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. – To szczególnie istotna inicjatywa w tak trudnej rzeczywistości gospodarczej, w której perspektywy zmian „na lepsze” wydają się póki co znikome. Rozmawiać będziemy więc między innymi o zasadach finansowania w nowej perspektywie unijnej w latach 2021-2027, w tym także poręczeniach dla przedsiębiorców – poinformował starosta P. Gruszczyński.
Prowadzącymi spotkanie byli: Maciej Sytek – prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Wojciech Mikusiński – przedstawiciel Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA oraz Renata Jańczak z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Koninie. (inf. prasowa)