Shadow

Rozśpiewane przedszkolaki w Domu Kultury

W Domu Kultury w Trzemesznie odbył się w poniedziałek, 28 marca III Regionalny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Śpiewające przedszkolaki”. Na scenie prezentowały się dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych gminy Trzemeszno.
Emocje wśród wykonawców jak i dorosłych były bardzo duże. Każdy z występujących zasłużył na wielkie brawa, trudną rolę miało jury konkursu w składzie: Irena Karczewska, Danuta Szreder i Włodzimierz Losik. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, osobno sklasyfikowano występy zespołowe. Konkurs otworzył wiceburmistrz Dariusz Jankowski witając dzieci i ich opiekunów, a jednocześnie życząc powodzenia i dobrej zabawy. Po kilkugodzinnej dobrej zabawie, przy piosenkach, z niecierpliwością czekano na werdykt. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Natomiast decyzję jury przedstawiła Danuta Szreder.
W kategorii 3-4 lata nagrody i dyplomy otrzymali: za zajęcie I miejsca Maja Skrzypczak (Przedszkole nr 2 w Trzemesznie), drugie miejsce Zuzanna Skierkowska (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie), na trzecim miejscu znalazły się ex aequo: Agnieszka Reszelewska i Anna Pawełczak – Przedszkole nr 1 w Trzemesznie. W kategorii 5-6 lat, pierwsze miejsce zajęła Nela Mennai (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie), drugie miejsce Vanessa Masiulaniec (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie), trzecie miejsce ex aequo zajęły Zofia Adamczyk (Niepubliczne Przedszkole i Żłobek w Wymysłowie) i Ismena Wesołowska (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie). W kategorii zespół: pierwsze miejsce zajęli: Klaudia Henkel, Zofia Kośmicka, Alex Hyżak (Przedszkole nr 1 w Trzemesznie), drugie miejsce: Maja Liberkowska, Lilianna Jakubowska, Weronika Nawrot (Przedszkole nr 2 w Trzemesznie), trzecie miejsce Kaja Derezińska, Igor Łochowicz, Maja Zamiar (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie).
RENATA PAŁUCKA