Shadow

Seniorzy mogli się spotkać po długiej przerwie

Krąg Seniorów Harcerskich Ziemi Trzemeszeńskiej od lat organizuje integracyjne spotkania; z powodu pandemii było niemożliwe, jednak teraz udało się takie spotkanie zorganizować. „Spotkanie z historią i legendą w tle” odbyło się 31 sierpnia w Trzemesznie i w Niewolnie. Przed uroczystościami delegacja Kręgu udała się na cmentarz w Trzemesznie i mogiłę w Niewolnie, by uczcić pamięć poległych w czasie II wojny światowej.
Seniorzy zwiedzili również Bazylikę p.w. Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie. Przewodnikiem był dh kapelan Przemysław Grzybowski. Następnie udali się do Świetlicy Wiejskiej w Niewolnie, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Gości przywitał dh Komendant Kręgu phm. Ireneusz Kasprzyk, głos zabrała także jego następczyni hm. Helena Małolepsza oraz zaproszeni goście. Podczas poczęstunku obejrzano film „Stąd nasz ród…”, opowiadający o miejscowych zabytkach oraz historii miasta. Nie zabrakło także ogniska, śpiewów i wspólnych rozmów. W sierpniowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Kręgów Seniorów Harcerskich z Gniezna – „Bezimienni”, z Mogilna – im. Henryka Mazurkiewicza oraz im. hm. Leona Niewiadomskiego wraz z ich komendantami. Obecny był także komendant Hufca ZHP Trzemeszno hm. Włodzimierz Losik oraz Honorowa Komendantka Hufca hm. Stanisława Szymańska.
Gminę Trzemeszno reprezentował wiceburmistrz Dariusz Jankowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Bartz. W spotkaniu uczestniczył także sołtys Niewolna Leszek Meller. Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Trzemeszno. (kar)