Shadow

Seniorzy przekonują: „Będzie weselej”

{CAPTION}
W Wiejskim Domu Kultury w Żydowie 27 października odbyła się premiera musicalu pt. „Będzie weselej”. W rolę aktorów i piosenkarzy wcielili się mieszkańcy gminy Czerniejewo – starsi wiekiem, ale młodzi duchem. Reżyserią oraz scenografią zajęli się Artur Kamiński oraz Monika Belau.
Jeszcze przed oficjalną premierą musicalu prawie trzydziestu seniorów zaangażowało się całym sercem w warsztaty aktorsko – wokalne prowadzone przez profesjonalistów. Efekty tej pracy można było podziwiać pod koniec października – w czwartkowy wieczór Żydowo stało się lokalną stolicą kultury. Samo wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców, bowiem sala Wiejskiego Domu Kultury dosłownie pękała w szwach. Widzów początkowo zachwyciła przygotowana scenografia, która na godzinę przeniosła wszystkich na rozśpiewaną stację kolejową. Na scenie pojawiali się kolejni wykonawcy, w których można było rozpoznać swoich krewnych, znajomych i sąsiadów. Profesjonalne wykonania kolejnych szlagierów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów rozgrzewały publiczność, która dała się ponieść atmosferze i nuciła znane wszystkim piosenki, takie jak: „Tanie dranie”, „Ciepła wdówka na zimę”, „Kaziu zakochaj się”, „Bo we mnie jest seks”, „Adio pomidory” i wiele innych. Piękne kobiety w uroczych strojach z epoki oraz przystojni amanci niewątpliwie skradli serca zgromadzonych. Bisom z pewnością nie byłoby końca, ale po spektaklu wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek, w czasie którego można było sfotografować się z nowo wschodzącymi gwiazdami estrady.
Przedsięwzięcie to miało szansę odbyć się dzięki realizacji projektu pt. „A w sercu ciągle maj”, na który Stowarzyszenie Pelikan uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewody Wielkopolskiego, w ramach konkursu na: Działania związane ze wspieraniem aktywności osób starszych”. Projekt, którego koordynatorami byli członkowie Stowarzyszenia Pelikan: Katarzyna Górka oraz Tomasz Woźniak, realizowano od początku sierpnia do końca października 2016 roku. Całkowity koszt projektu to 9 500 złotych, w tym dotacja otrzymana od wojewody w wysokości 8 000 złotych. Projekt finansowo wsparli także: Tadeusz Szymanek – burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Rada Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo. (o/ks)