Shadow

Sensacyjna wygrana MKK z liderem tabeli

W rozgrywkach 2 ligi PZKosz koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, po pewnym zwycięstwie w środę, 29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki ze PGE Spójnią Stargard 95:71, kolejnym rywalem podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, również w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w niedzielę, 3 grudnia był lider tabeli ŁKS Coolpack Łódź, a zarazem jeden z pretendentów do awansu po zakończonym sezonie 2923/2024 do rozgrywek pierwszoligowych.
Faworytem spotkania byli łodzianie. Jednak niemożliwe stało się faktem, gdyż koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno po bardzo zaciętym spotkaniu zainkasowali drugi w ubiegłym tygodniu komplet punktów pokonując ŁKS Coolpack Łódź 70:64. Już pierwsza kwarta niedzielnego meczu wygrana z resztą przez koszykarzy Sklep Polski MKK 23:19 z tak renomowanym przeciwnikiem potwierdziła aspiracje podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, że nie tak łatwo przyjdzie łodzianom wywieść z grodu Lecha korzystny dla siebie wynik. Wprawdzie w drugiej kwarcie po błędach w grze, łodzianie po siedmiu minutach jej trwania wyszli pierwszy raz w meczu na jednopunktowe prowadzenie 24:23, które udało się utrzymać do końca tej kwarty, przez co wygrali ją 20:15. Na przerwę ŁKS Coolpack schodził prowadzą zaledwie 39:38, co zapowiadało spore emocje w drugiej części niedzielnego spotkania.Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem zespołu z Łodzi 15:13 i goście zwiększyli swoje prowadzenie do trzech punktów 54:51. Podopieczni Arkadiusz Konowalskiego decydujący cios zadali w ostatniej, czwartej kwarcie. Przy stanie 56:54 dla zespołu z Łodzi dwie rzucone trójki przez Dariusza Dobrzyckiego oraz w kolejnych minutach celnie wykonywane rzuty wolne przez Huberta Konowalskiego, Piotra Leśniczaka oraz kapitana drużyny Dariusza Dobrzyckiego sprawiły, że czwarta kwarta zakończyła się rezultatem 19:10 dla gnieźnian. W końcowym obrachunku całego spotkania to Sklep Polski MKK Gniezno okazał się lepszy wygrywając mecz 70:64 i tym samym sprawiając dużą niespodziankę w rozgrywkach drugoligowych PZKosz grupy A.
Sklep Polski MKK: Dariusz Dobrzycki – 26, Mikołaj Czyż – 16, Hubert Konowalski – 15, Piotr Leśniczak – 7, Dariusz Wietrzyński – 5, Michał Szydłowski -1.