Shadow

„Siódmy Dzień” i Małgorzata Szapował

W czwartek, 30 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie odbyło się kolejne wydarzenie kulturalne z teatrem w tle. Dwa swoje spektakle wystawił działający w szkole teatr „Siódmy Dzień”, który prowadzi Jolanta Sroczyńska – Pietz. Na jej zaproszenie z młodymi artystami spotkała się Małgorzata Szapował, pochodząca z Trzemeszna artystka, znana m.in. z kabaretu „Słoiczek po Cukrze”, czy z serialu „Policjantki i Policjanci”. M. Szapował wystąpiła także dla publiczności z recitalem „Wszystkie twarze kobiety”.
Teatralna uczta rozpoczęła się od spektaklu „Magiczne miejsce”, który przygotowała młodsza grupa młodych aktorów, natomiast starsza zaprezentowała przedstawienie „Za ósmą górą”. Po występie szkolnej grupy Jolanta Sroczyńska – Pietzpodziękowała Marii Michalskiej, emerytowanej nauczycielce SP nr 1, która była dla niej inspiracją do powstania teatru i od początku jego istnienia największym wsparciem.
Artystyczny wieczór zakończył recital M. Szapował, której akompaniował *Albert Bezdziczka*.**Wykonane piosenki połączone z krótkimi opowieściami, mówiły oczywiście o emocjach, które zna każda kobieta. (kar)