Shadow

Skatepark w Jankowie Dolnym

Pierwszy skatepark został wybudowany i oddany w zeszłym tygodniu do użytku dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Jankowie Dolnym w Gminie Gniezno. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się we wtorek, 1 czerwca w Dniu Dziecka. Inwestycja kosztowała 75 tys. zł.
W związku z trwającą pandemią, po długiej nieobecności do placówek oświatowych 31 maja powrócili uczniowie szkół podstawowych. Dzieci z Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym nie spodziewały się takiego fajnego prezentu z okazji Dnia Dziecka. Pierwszego czerwca w szkole został zorganizowany Dzień Sportu, a przy okazji zabawy dokonano uroczystego otwarcia nowego skateparku, który jest oświetlony i monitorowany. Wszystkich gości w tym m.in. wójt Marię Suplicką, radnych Marię Brykczyńską, Mariana Kaźmierczaka, Bolesława Dziela i Patryka Dobrzyńskiego, Patryka Zycha, przewodniczącego Rady Rodziców, Lecha Tubackiego, sołtysa Jankowa Dolnego oraz księdza Sebastiana Huebnera, a przede wszystkim dzieci, dla których skatepark został wybudowany powitał dyrektor szkoły Piotr Maciejewski. Dyrektor placówki życzył dzieciom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta oraz dobrej i bezpiecznej zabawy na nowym obiekcie.
Wójt Maria Suplicka złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka, a w prezencie przyprowadziła im maskotkę Marshalla z Psiego Patrolu, z którą dzieci robiły sobie zdjęcia. – Pierwszego czerwca to taki dobry moment, żeby otwierać takie miejsca, które mają służyć podniesieniu sprawności fizycznej i dobrej zabawie dzieci. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby skatepark w Jankowie Dolnym powstał bardzo serdecznie dziękuję i życzę, żeby przynosił jak najwięcej radości wszystkim korzystającym z tego miejsca – mówiła wójt M. Suplicka. Po powitaniu dyrektora i przemówieniu wójt odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez księdza S. Huebnera. Zaraz po otwarciu pierwsi odważni sportowcy wypróbowali rampy jeżdżąc na deskorolkach i hulajnogach. Jak poinformował P. Zych, przewodniczący Rady Rodziców inwestycja kosztowała około 75 tys. zł, a jej powstanie wsparła Gmina Gniezno i Rada Sołecka, które przekazały łącznie 45 tys. zł oraz 30 tys. zł to pieniądze zebrane od sponsorów i zebrane podczas corocznych festynów w szkole będące w posiadaniu Rady Rodziców.
Przewodniczący podziękował za pomoc przy powstaniu tej inwestycji wójt Marii Suplickiej, sołtysowi Lechowi Tubackiemu i Radzie Sołeckiej, dyrektorowi Piotrowi Maciejewskiemu, radnemu Patrykowi Dobrzyńskiemu, który jako geodeta wyznaczył teren, Mariuszowi Rojewskiemu, Wojciechowi Frąckowiakowi i Waldemarowi Lewandowskiemu. Dyrektor P. Maciejewski przekazał, że w tym roku obchody Dnia Dziecka w szkole przebiegły na sportowo i odbyły się m.in. biegi na krótszych i dłuższych dystansach, gra w palanta, mecze piłki nożnej, unihokeja oraz mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami, a uczniami klasy ósmej, a dzieci młodsze rywalizowały w różnych grach i zabawach w hali sportowej. Ponadto dzieci mogły zajadać się watą cukrową i popcornem. Przy szkole obok nowego skateparku znajduje się nowoczesny plac zabaw dla dzieci i siłownia dla osób dorosłych. W planach jest już kolejna inwestycja, która ma służyć uczniom, ale jak zaznaczył przewodniczący P. Zych, to kolejna niespodzianka i nie chciał zdradzić co to będzie. Jak podał wicedyrektor Marcin Ostaszewski Zespół Szkół w Jankowie Dolnym obecnie wychowuje i kształci łącznie około 300 przedszkolaków i uczniów. W najbliższym czasie ma ruszyć także budowa nowego przedszkola. (bk) **