Shadow

Śpiewające przedszkolaki w Domu Kultury

Pełny emocji, wzruszeń, zabawy i uśmiechu okazał się II Regionalny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Śpiewające przedszkolaki”, jaki odbył się 4 kwietnia w Domu Kultury w Trzemesznie.
Już po raz drugi najmłodsi mieszkańcygminy Trzemeszno mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne szerszemu gronu publiczności. Formuła konkursu jak się okazało nie wywołała tremy wśród uczestników i choć potrzebne było czasem wsparcie wychowawczyń, to każdy z występujących przedszkolaków świetnie sobie poradził na przygotowanej dla nich scenie.
Otwarcia konkursu dokonał Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna, Benedykt Nitka, przewodniczący Rady Miejskiej i Mariusz Zieliński, dyrektor Domu Kultury. Występy oceniało jury w składzie: Robert Nawrocki, Judyta Talaga, Krystyna Polachowska i Piotr Szablewski. Po trudnych naradach przyznano następujące nagrody: w kategorii 3-4 lata pierwsze miejsce wyśpiewała Wiktoria Cicha, przed Ines Pawlak i Klaudią Henkel. W kategorii 5-6 lat pierwsze miejsce przyznano Hannie Przybysz, drugie miejsce zdobyła Marcelina Dziel, a trzecie Aleksandra Starosta. W kategorii – zespół pierwsze miejsce zdobyło trio: Elena Kadenc, Kalina Kadenc, Michał Domieracki. Drugie miejsce zajęły: Karolina Śliska i Joanna Szpulecka, a trzecie: Helena Kicior, Remigiusz Torzewski, Brajan Duszyński.
W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 „Chatka Puchatka” w Trzemesznie, Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie, Przedszkola w Wylatowie, Przedszkola i Żłobka „Razem Być w Wymysłowie”, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie i Oddziału Przedszkolnego w Kruchowie. Wszystkie dzieci otrzymałyupominki i dyplomy za udział w imprezie.
RENATA PAŁUCKA