Shadow

Spółka ciepłownicza z Gniezna pnie się w górę

We wtorek, 7 maja w ciepłowni C-13 na Winiarach należącej do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie podczas uroczystego spotkania Bogdan Leszczorz, sekretarz redakcji Strefy Gospodarki Gazety Prawej wręczył dyplom za zajęcie 4. miejsca (w poprzedniej edycji PEC Gniezno znalazło się „oczko” niżej w tym rankingu) przez gnieźnieńską spółkę komunalną w ogólnopolskim rankingu przedsiębiorstw energetyki cieplnej.
Piąty rok z rzędu PEC w Gnieźnie znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu Strefy Gospodarki Gazety Prawnej wśród przedsiębiorstw energetyki cieplnej z całego kraju i za każdym razem gnieźnieńska spółka notowana jest coraz wyżej. Ranking jest przedsięwzięciem oceniającym przede wszystkim kondycję finansową i politykę inwestycyjną oraz prośrodowiskową firm ciepłowniczych. W tworzeniu rankingu brane są pod uwagę między innymi dane finansowe, techniczne, inwestycyjne, polityka personalna oraz szeroko rozumiana społeczna odpowiedzialność biznesu, a celem jest wyłanianie najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej i nagradzanie ich dyplomem oraz możliwością znalezienia się w czołówce rankingowej.
W tym roku wygrało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy (dalej przedsiębiorstwa energetyki cieplnej z Koszalina i Lublina ex aequo oraz z Gdyni), a po przedsiębiorstwach z dużych miast, wśród najlepszych znalazła sie spółka ciepłownicza z Gniezna razem z przedsiębiorstwem z Olsztyna. – Realizujemy od szeregu lat ranking najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej. Przy wyłanianiu liderów naszego rankingu są brane pod uwagę różne czynniki – wynik finansowy, obrót firmy, nakłady na remonty i modernizacje oraz sprawy związane z podnoszeniem kwalifikacji personelu, wydatkami na szkolenia i otoczka związana ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. PEC z Gniezna pnie się coraz wyżej, w ubiegłej edycji był na piątym miejscu, a teraz na miejscu czwartym. W państwa przypadku wzięliśmy szczególnie pod uwagę kwestię ekologiczną, a wyróżnia was również akcja „Cieplika” związana z honorowym krwiodawstwem. W ubiegłym roku odnotowano tylko jedną awarię w waszej sieci ciepłowniczej. Żadna z tych firm w naszym rankingu nie wyglądała w tej ostatniej kwestii tak dobrze – argumentował B. Leszczorz.
Prezes zarządu spółki Dariusz Zamiar stwierdził, że w historii tego rankingu gnieźnieńska spółka znalazła się po raz kolejny w zacnym gronie i dodał: – Jest to historyczne wyróżnienie, bo znaleźliśmy się na czwartym miejscu. To docenienie naszych dotychczasowych działań. Cieszy nas to tym bardziej, że za nami znalazły się takie duże przedsiębiorstwa energetyki cieplej, jak Kilce czy Świnoujście. To miejsce odczytujemy jako wyraz naszego profesjonalizmu w działaniu. JAROSŁAW WALERCZAK