Shadow

„Sportowo – znaczy zdrowo” w Trzemżalu

W sobotę, 11 września przy świetlicy wiejskiej w Trzemżalu, gmina Trzemeszno odbył się festyn rodzinny pn. „Sportowo – znaczy zdrowo”, zorganizowany przez Fundację Nasza Wieś.
Piękna, słoneczna pogoda oraz moc atrakcji sprzyjała dobrej zabawie. Na najmłodszych czekali animatorzy z różnymi konkurencjami, rywalizowano także rodzinnie. Frajdę dzieciom sprawiła także dmuchana zjeżdżalnia i tarcza, do której strzelano z łuku oraz rzucano do celu. Oprócz zabawy zadbano także o wiedzę profilaktyczną. O zagrożeniach pożarowych m.in. podczas spaceru po lesie mówił przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Strażacy ochotnicy z OSP Trzemżal także zaprezentowali swój wóz bojowy oraz jego wyposażenie. Odbył się też pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadził Rafał Lukstaedt, ratownik medyczny. W konkurencjach rodzinnych oraz indywidualnych w rzutach i strzelaniu z łuku każdy z uczestników zdobywał punkty. Najlepsi otrzymali puchary, a wszystkie dzieci słodycze. Upominki zostały wręczone także najmłodszym uczestnikom festynu. Imprezie towarzyszył konkurs na najsmaczniejszy placek. W kulinarnych zawodach uczestniczyło 11 pań, aż 6 z nich otrzymało nagrody.
Na zakończenie spotkania zorganizowano wspólną biesiadę przy nagrodzonych wypiekach oraz przy ognisku. – Dziękuję przybyłym dorosłym mieszkańcom, młodzieży i dzieciom za wspólną zabawę. Dziękuję również druhom z OSP Trzemżal za pomoc w przygotowaniach logistycznych i za pokaz sprzętu gaśniczego. Dziękuję wreszcie sponsorom, którzy ufundowali nagrody – mówi Eleonora Mądra, prezes Fundacji Nasza Wieś, a zarazem sołtys Trzemżala. Projekt dofinansowany w ramach konkursu „Promocja sportu i kultury fizycznej w Gm. Trzemeszno”. (kar)