Spotkanie dla przedsiębiorców w Gnieźnie

*Przedsiębiorcy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowego ustawodawstwa dotyczącego specjalnych stref ekonomicznych, będą mogli wziąć udział w specjalnym spotkaniu, które odbędzie się we wrześniu w Gnieźnie. Na spotkanie zapraszają prezydent Tomasz Budasz, specjaliści z Deloitte Doradztwo Podatkowe Tokarski i Wspólnicy sp.k., a także przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.*
W związku z tym, że od 29 czerwca tego roku Polska jest objęta statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej wystarczy tylko, że przedsiębiorcy spełnią określone kryteria ilościowe i jakościowe, a będą mogli uzyskać ulgę w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Wsparcie na terenie Gniezna wyniesie od 25 procent (w przypadku dużych firm), 35 procent (w przypadku średnich firm) do 45 procent (w przypadku małych firm). Ze wsparcia będą mogły już skorzystać podmioty, które planują rozbudowę firmy lub budowę nowej, realizując inwestycje na poziomie kilku milionów złotych. Na konferencji prasowej 11 lipca w Urzędzie Miejskim Jarosław Grobelny, zastępca prezydenta poinformował, iż mając na uwadze nowe możliwości wsparcia, które pojawiają się przed przedsiębiorcami, a w szczególności małymi i średnimi firmami, Miasto Gniezno postanowiło wspólnie ze spółką Deloitte i Kostrzyńsko- Słubicką SSE zorganizować spotkanie dla przedsiębiorców. Termin i miejsce wrześniowego spotkania podane będą w najbliższym czasie. Miasto czeka jeszcze na przepisy wykonawcze, które szczegółowo określą wartości i rozmiary inwestycji oraz warunki decydujące o możliwości wsparcia. O nowych możliwościach dla przedsiębiorców informują od razu, gdyż do udzielenia ulgi konieczne jest wystąpienie efektu zachęty. Najpierw przedsiębiorca musi uzyskać decyzję o wsparciu ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dopiero po niej może rozpoczynać inwestycję.
Informacje na temat spotkania, a także nowej ustawy można uzyskać w Wydziale Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie pod numerem telefonu 61 426 04 21,Pod adresem opiekun.inwestora@gniezno.eu <mailto:opiekun.inwestora@gniezno.eu> można też zgłaszać chęć udziału w spotkaniu. (bk)