Shadow

„Spotkanie na Dziekanie”

W niedzielę, 5 listopada na terenie parku przy „Dziekance” odbył się festyn, zorganizowany przez Zarząd Osiedla Skiereszewo. Wydarzenie, które odbywało się pn. „Spotkanie na Dziekanie” cieszyło się dużym zainteresowaniem, a co się z tym wiąże – również wysoką frekwencją. I nie ma się co dziwić, organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji i wiele niespodzianek.
Chociaż wydarzenie odbywało się bez konkretnie sprecyzowanego motta przewodniego, już od samego początku, będąc na miejscu można było wyczuć, że hasłem przyświecającym spotkaniu było „stawiamy na wspólnotę”. W bogatej, festynowej ofercie dominowały akcenty, które scalają i zacieśniają więzi, a jednocześnie dają dużo frajdy – przede wszystkim najmłodszym uczestnikom. – Zaprosiliśmy mieszkańców całego miasta do Parku Dziekanka przede wszystkim, żeby poczuć klimat tego miejsca, bo jest przepiękny i wyjątkowy, zwłaszcza teraz, przy tej jesiennej aurze – mówił Tomasz Dzionek, przewodniczący Zarządu Osiedla Skiereszewo.
Spotkanie rozpoczęto akcentem sportowym – odbył się bieg rodzinny i biegi dla dzieci. W programie przewidziano także wiele innych atrakcji, m.in. rozmowę ze Szczunem z Kareji, pogadankę o profilaktyce uzależnień od urządzeń cyfrowych, spotkanie z behawiorystą psów, a także warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych. Można było również odwiedzić stoisko wymiany książek. Ponadto w czasie trwania wydarzenia odbywała się zbiórka koców, które posłużą zwierzętom w gnieźnieńskim schronisku. Oczywiście, nie zabrakło także poczęstunku: można było zjeść ciepłą grochówkę i kiełbaskę z grilla, a także wypić dobrą kawę.
To nie pierwsza – i zapewne nie ostatnia – akcja Zarządu Osiedla Skiereszewo, która cieszyła się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców. Bo to właśnie mieszkańcy są w tym wszystkim najważniejsi i to od nich zależny jest sukces tego typu wydarzeń. – Robimy to wszystko dla mieszkańców i jak widzimy, że ludziom to odpowiada, że nas komplementują i doceniają, to dodaje nam paliwa do dalszego działania. Mobilizowaliśmy się do tego, kandydując jako zarząd, żeby przede wszystkim aktywizować społeczność – mówi Tomasz Dzionek. Zarząd Osiedla Skiereszewo już planuje kolejne wydarzenia, to m.in. akcja sadzenia zieleni i siania łąki kwietnej, czy chociażby akcja dokarmiania ptaków zimą. (ks)