Shadow

Spotkanie z Ałbeną Grabowską

Aura niedzielnego popołudnia nad wyraz dopasowała się do nastroju panującego na dziedzińcu Starego Ratusza. Odbywało się tam bowiem spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, kultową autorką bywalców gnieźnieńskiej biblioteki. Oczywiste zatem, że atmosfera była ciepła i serdeczna. Okazało się bowiem, że goszcząca w mieście autorka bardzo polubiła Gniezno. Atencja gnieźnieńskich czytelników wobec Ałbeny Grabowskiej została w pełni odwzajemniona – nic dziwnego, że spotkanie trwało przeszło dwie godziny!
 Fascynujący był to czas, bo i autorka słynnej i ekranizowanej sagi „Stulecie Winnych” jest niezwykle barwną osobą. Łączy z sukcesem tak wiele ról, że pozostaje być wdzięcznym za to, że wystarcza jej czasu na pisanie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o to, jakim cudem twórczość Ałbeny Grabowskiej wymyka się schematom, nie daje wtłoczyć w jeden nurt, a autorka ciągle zaskakuje eksploracją nowych terytoriów i to nie tylko literackich. Tak naprawdę, niestety, nie udało się poznać przepisu Ałbeny Grabowskiej na sukces, bo sama autorka wyznała, że takiego nie posiada. Jedno jest pewne – na cokolwiek się nie porywa, fani mogą być pewni, że efekt będzie intrygujący. Nie dziwi więc, że jest ich rzesza i to bardzo oddanych. Dowodem niedzielne spotkanie – pytań z widowni do autorki nie zabrakło, książki, które można było zakupić, rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki, do autorki zaś ustawił się długi ogonek chętnych na osobistą rozmowę i zyskanie pamiątki w postaci wspólnego zdjęcia i dedykacji. Kolejne spotkanie autorskie, które pozostawia apetyt na więcej. Na szczęście będzie więcej!
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (inf. prasowa)
Fot. Anna Farman