Shadow

Srebro Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Ponad 350 zawodników z najlepszych polskich klubów przez 2 dni rywalizowało w sześciu wiekowych kategoriach w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym w wyścigu indywidualnym na czas i ze startu wspólnego. Zawody umieszczone w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego i wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odbyły się w Raszkowie.
Dwa miesiąca ukierunkowanych treningów zaowocowało bardzo dobrym wynikiem gnieźnianki Kingi Tyszkiewicz, zawodniczkiśredzkiego MKS. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km jazdy indywidualnej na czas. Z prędkością ponad 36 km/h w słonecznym skwarze Kinga zdobyła srebrny medal i tytuł I wicemistrzyni Polski.
Drugiego dnia zawodniczkirywalizowały na dystansie 33 km ze startu wspólnego. Kolejny dzień upału, w słońcu ponad 45 stopni C. Przez cały wyścig zawodniczki starały się rozerwać ponad sześćdziesięcioosobowy peleton, ale ataki te były neutralizowane. Na metę peleton dojechał w podstawowej trzydziestoosobowej grupie. Zawodniczkifiniszowały z peletonu i tu Kinga wywalczyła wysokie, piąte miejsce. (inf. prasowa)