Shadow

Stanisław Górka gościł w Trzemesznie

Stanisław Górka gościł 27 marca w Trzemesznie. Aktor, wykładowca, profesor sztuk teatralnych, znany z roli kościelnego Zbyszka w serialu „Plebania” prowadził warsztaty z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 1, związaną z działalnością teatru „Siódmy Dzień”. Wystąpił także dla mieszkańców Trzemeszna w recitalu.
Wizyta znanego aktora związana była także z Międzynarodowym Dniem Teatru, jaki tego dnia jest obchodzony. Licznie przybyłych na koncert widzów powitała w auli szkoły Ewa Balcerzak – dyrektor szkoły orazJolanta Sroczyńska – Pietz, nauczycielka w SP nr 1, opiekunka teatru „Siódmy Dzień”.
Podczas występu nie zabrakło piosenki tytułowej z „Plebanii” oraz piosenek Bułata Okudżawy, piosenek lwowskich, czy Jacka Kaczmarskiego. Było nostalgicznie, ale także z humorem, gdy aktor wspominał swoją drogę życiową. Stanisław Górka przeczytał również fragment książki, jaką napisała Jolanta Sroczyńska. Wybrany przez aktora fragment dotyczył podpalenia trzemeszeńskiej bazyliki i gimnazjum przez niemieckich żołnierzy w 1945 roku.
Widownia podziękowała artyście owacją na stojąco za niezapomniany wieczór. Specjalne podziękowania w imieniu trzemeszeńskiego samorządu złożył aktorowi Benedykt Nitka, przewodniczący Rady Miejskiej.
RENATA PAŁUCKA