Shadow

Start Gniezno 2020 bez Mirosława Jabłońskiego

Sezon ligowy 2019 przeszedł już do historii. Po trzech latach występów w plastronie GTM Start Gniezno z czerwono-czarnymi barwami żegna się Mirosław Jabłoński, którego w przyszłym roku zabraknie w kadrze pierwszoligowca z Grodu Lecha. Zawodnik w niedzielny poranek poinformował o swoim odejściu z Gniezna. Informację potwierdza menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski.
Młodszy z braci Jabłońskich zwrócił się do kibiców za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych. „Wszystko się kiedyś kończy… Mój czas w Starcie Gniezno również… Serdecznie dziękuję Klubowi za współpracę, Sponsorom za ogromną pomoc, a Kibicom za wspaniały doping. Na szczegółowe podziękowania przyjdzie czas, a teraz pora na nowe cele i wyzwania.” – napisał na swoim profilu na Facebooku 34-latek, który minione trzy lata startów spędził w Gnieźnie. Sezon 2019 na pierwszoligowych torach Mirosław Jabłoński zakończył ze średnią 1,800/bieg. Wystąpił w czternastu spotkaniach Car Gwarant Startu, a taki wynik dał mu 22 miejsce wśród zawodników rywalizujących na zapleczu PGE Ekstraligi. Pracował także jako trener Aforti Szkółki Żużlowej, a efektem jego szkolenia jest piątka wychowanków (dwóch na motocyklach 250 cc i trójka w klasie 500 cc), która przebrnęła pozytywnie przez egzamin na certyfikat. Wcześniej, w sezonie 2017, miał duży wkład w awans zespołu do I ligi po reaktywacji czarnego sportu w Gnieźnie.
– Dziękujemy za współpracę przez te lata – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer zespołu z Pierwszej Stolicy. – Jesteśmy wdzięczni za to, co Mirek zrobił dla żużla w Gnieźnie. Czasami trzeba się rozstać, aby wyznaczyć sobie nowe cele – dodaje. Przypomnijmy, pozostanie w czerwono-czarnych barwach zadeklarowali wcześniej dwaj pozostali seniorzy z krajowej kadry – Oskar Fajfer i Adrian Gała oraz obcokrajowcy: Jurica Pavlic, Frederik Jakobsen i Oliver Berntzon. – Decyzja o rozstaniu z Mirosławem Jabłońskim była bardzo trudna i obarczona emocjami, chyba jeszcze bardziej jak rok temu, kiedy rozstawaliśmy się z Marcinem Nowakiem. Sentymenty jednak trzeba odłożyć na bok. Życzę Mirkowi powodzenie w sezonie 2020 i mówię do zobaczenia – dodał na koniec menadżer klubu z W25 Rafael Wojciechowski. (startgniezno.com)