Shadow

„Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego”


W czwartek, 27 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna (filii nr 2) odbędzie się spotkanie z Piotrem Kordyaszem, autorem książki pt. „Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.
Czym dla Jana Pawła II były Wadowice, tym dla kard. Stefana Wyszyńskiego była Zuzela. Tu stawiał swoje pierwsze kroki i uczył się wymawiać słowo „Ojczyzna”. I tu zaczął budować swój pierwszy kościół. Opowiadania urzekające klimatem domu rodzinnego państwa Wyszyńskich stworzył Piotr Kordyasz. Zawarte w krótkich opowiadaniach zdarzenia są autentyczne i pochodzą głównie z przekazu najbliższej rodziny Prymasa Tysiąclecia, bliskich współpracowników, którym przy różnych okazjach przytaczał wspomnienia z domu rodzinnego. Książka Piotra Kordyasza warta jest lektury i polecenia jej młodemu czytelnikowi, być może głównie dlatego, że – jak przed laty zauważył św. Jan Paweł II – przybliża ona młodzieży postać Prymasa Wyszyńskiego na tle życia rodzinnego.
Na dyskusję o książce z jej autorem zaprasza Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Spotkanie organizowane w ramach programu edukacyjnego „Gniezno -Siedziba Prymasów” odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia o g. 11 w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a. (o/ks)