Shadow

Stracone punkty w końcówce meczu

{CAPTION}
Na mecz 13. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał do Zielonej Góry, gdzie był podejmowany przez tamtejszą drużynę AZS UZ. Mecz rozegrany w niedzielę, 15 stycznia w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:4.
Początkowo to jednak gnieźnianie, mimo osłabienia brakiem dwójki podstawowych zawodników, nadawali ton rywalizacji. W 6 minucie składną akcję gości zakończył celnym strzałem Bartosz Banasik. Minutę później wyrównał jednak Kamil Kruszyński. W 8 minucie ten sam zawodnik miał szansę na kolejnego gola starając się wykorzystać to, że gnieźnianie grali bez bramkarza. Piłka po jego strzale z własnej połowy trafiła jednak w słupek. Po niespełna dwunastu minutach było już 3:1 dzięki trafieniom Karola Harasia i Łukasza Hanca. Gnieźnianie jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktowego gola, a jego autorem był Adam Heliasz. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:2. Od początku drugiej gnieźnianie jednak ponownie przejęli inicjatywę. W 26 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Banasik, a pięć minut później czwartego gola dla Mieszka zdobył Marcin Greser wykorzystując dobre zagranie z rzutu rożnego. Gnieźnianie prowadzili jeszcze pięć minut przed końcem spotkania. Końcówka należała już jednak wyraźnie do gospodarzy, którzy zdobyli trzy bramki i ostatecznie wygrali 6:4. Na listę strzelców w zespole akademików wpisali się kolejno: Kamil Kruszyński, Michał Greszczyk i Karol Haraś.
*Mieszko *- Dawid Kasprzyk, Michał Wasielewski, Paweł Kaźmierczak, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Rafał Kozłowski, Marcin Greser, Adam Heliasz, Filip Bartnicki, Łukasz Chełmikowski
Mieszkowcy po trzynastu kolejkach zajmują szóstą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają 4 lutego w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego z zespołem Team Lębork. (sportgniezno.pl)