Shadow

Strażacy ochotnicy z Gozdowa z nowym wozem

Do tej pory służył strażakom z Wrześni. Teraz będzie zabezpieczał południowe rejony powiatu wrzesińskiego. Strażacy ochotnicy z Gozdowa otrzymali pojazd z podnośnikiem hydraulicznym.
Święto w położonym 7 km od Wrześni małym Gozdowie. Tutejsi strażacy ochotnicy otrzymali od kolegów z Państwowej Straży Pożarnej podnośnik hydrauliczny Volvo SH 24. Pojazd ten zwiększa potencjał bojowy jednostki. Dzięki pomocy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, pojazd pozostał na terenie gminy Września. W symbolicznym przekazaniu sprzętu udział wzięli m.in. poseł Zbigniew Hoffmann, były wojewoda wielkopolski, burmistrz miasta i gminy Września Tomasz Kałużny wraz ze swoimi zastępcami Karolem Nowakiem i Arturem Mokrackim, Robert Natunewicz – zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, Piotr Trawiński – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz Adam Stachnik – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Wrześni oraz prezes OSP w Gozdowie.
Strażacy z PSP we Wrześni, którzy pożegnali swój pojazd przekazując go druhom z Gozdowa, nie kryją, że darowany im wóz strażacki posiada wiele zalet: „Samochód VOLVO SHD-24 posiada wysięgnik koszowy, który daje możliwość pracy ratowników na wysokości do 24 metrów. Na uznanie zasługuje fakt, że auto wzmocni potencjał ratowniczy gminy Września oraz będzie mocnym filarem systemu ratowniczo-gaśniczego służąc mieszkańcom całego powiatu wrzesińskiego”. Warto podkreślić, ze wrzesińscy strażacy niebawem przeniosą się do nowej i nowoczesnej siedziby, której budowa jest już kończona. Znajduje się ona przy węźle autostrady A2 i zwiększy możliwości szybkiego reagowania w razie wypadku drogowego na tej trasie. (ak)