Shadow

Strzelali gole pod osłoną nocy

Sukcesem organizacyjnym oraz sportowym zakończył się VIII Witkowski Turniej Nocny. Piłkarskie święto w Witkowie odbyło się w nocy z 28 na 29 sierpnia na terenie kompleksu boisk „Orlik 2012”. W turnieju mogły wziąć udział drużyny z całej Polski. Organizatorem przedsięwzięcia byli: Witkowska Liga Halowa oraz Samorząd Gminy i Miasta Witkowo przy wsparciu licznego grona sponsorów oraz partnerów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marian Gadziński, burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.
W rywalizacji uczestniczyło ponad 160 zawodników z 16 drużyn. Zespół LKS Lubiatowo o mało nie dotarł na turniej, po drodze na zawody miał bowiem wypadek, na szczęście nic nikomu się nie stało, a niezawodna postawa organizacyjna pozwoliła na rozegranie meczu. W puli nagród tegorocznego turnieju znalazły się zarówno nagrody finansowe, jak i rzeczowe. Wręczono bony na łączną kwotę 1200 złotych oraz 20 statuetek i pucharów w wyróżnieniach drużynowych, jak i indywidualnych. Oprócz emocji czysto sportowych, organizatorzy zadbali również o podniebienia zawodników oraz kibiców, na których w strefie gastronomicznej czekały dania z grilla oraz tradycyjny chleb ze smalcem i ogórkiem. W ośmiogodzinnych zmaganiach rozegrano 32 spotkania. W wielkim finale spotkały się ekipy Auto Handel Oleksiak oraz Locus Team. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, do wyłonienia triumfatorów potrzebne były rzuty karne. W tych lepszymi okazali się piłkarze Auto Handel Oleksiak. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie BiW Ubezpieczenia. *Turniej na fazie grupowej zakończyli: *CWK 05, jak się dowiedzieliśmy, to ta drużyna reaktywowała się specjalnie na ten turniej. Piętnaście lat temu byli najlepsi w grę w piłkę w Witkowie. Ku ich zaskoczeniu organizatorzy pamiętali o tym nagradzając ich specjalną nagrodą, ponadto otrzymali pamiątkowe zdjęcie z tamtych lat, wzruszeń nie było końca. Ponadto zagrali; Czarni, Auto-Rataj, Sofex, Targowa Górka, Auto Gniezno, Jubiler Symix, Amigos i LZS Węgierki. *Turniej na fazie ćwierćfinałowej zakończyli: *Szkółka Drzew Idzik, Gór-Pak Młode Wilki, Francja Elegancja orazLKS Lubiatowo.
*Wyróżnienia indywidualneodebrali: n*ajlepszym zawodnikiem został Patryk Jarzyński (Auto Handel Oleksiak), najlepszym bramkarzem Igor Chojnacki (Locus Team), najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia Bartosz Wiśniewski (Auto Handel Oleksiak), najwaleczniejszym zawodnikiem Patryk Dąbek (BiW Ubezpieczenia), królem strzelców Patryk Jarzyński (Auto Handel Oleksiak), a odkryciem turnieju Paweł Skibiński (Locus Team); natomiast najwaleczniejszą drużyną został LKS Lubiatowo. Ponadto zdaniem jury najpiękniejszego gola strzelił Michał Wiśniewski (BiW Ubezpieczenia), a najlepszym z najstarszych Dawid Karpiński (Locus Team). Wybrano także najlepszego obrońcę Daniela Nowaczyka (Manufaktura Tortów i Ciast), najwierniejszego kibica Agnieszkę Górską. Uhonorowano także (nagrodą specjalną) za działalność na rzecz Witkowskiego Turnieju Nocnego Krystiana Rybarczyka (spiker oraz obsługa stolika). Ósmego w*itkowskiego turnieju nocnego nie byłoby, gdyby nie pomoc i wsparcie instytucji, podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych osób: *Samorząd Gminy i Miasta Witkowo na czele z burmistrzem Marianem Gadzińskim oraz Markiem Wiatrowskim, zastępcą burmistrza, radnych Rady Miejskiej w Witkowie: Mariana Walczaka, Krzysztofa Bykowskiego, Piotra Jóźwika i Paweła Roszyka. W pomoc w zorganizowanie imprezy włączyli się także: Zakład Gospodarki Komunalnej w Witkowie, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, Pracownia K&M Katarzyny Przybylskiej, „Kurczak z rożna” Izabeli Wędzikowskiej, OTIF Profil, Piekarnia Glanc, Gminna Samopomoc Chłopska w Witkowie, Ignasiak, Pizzeria Skarabeusz, Manufaktura tortów i ciast, Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Witkowie, GKS Vitcovia Witkowo, Agrawit, Zina, Tomasz Gbur – Auto-Handel Ruchocinek, Kop-Cup, Jacek Rewers, Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Kurier Witkowski, Zerpol, Gospodarstwo Rolne Rafał Kierzek, Bank Spółdzielczy Witkowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie oraz sołectwo Ruchocin. *Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie „VIII Witkowskiego Turnieju Nocnego”. *(es)