Shadow

Sukces gospodyń z Gorzykowa

Podczas Marszewskich Dni Pola 2019 Letnich Targów Rolno -Ogrodniczych AGROMARSZ, które odbyły się 16 czerwca w Marszewie niedaleko Pleszewa pod hasłem „Bitwa Regionów”, najlepszy wynik w kulinarnej rywalizacji osiągnęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa. Zajęły pierwsze miejsce, a ich danie wyróżniono spośród 123 dań. Organizatorem targów był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czerwcowej inicjatywie uczestniczyły koła gospodyń z całej Wielkopolski. Ogromne zainteresowanie piątą odsłoną konkursu jeszcze bardziej podniosły jego rangę. Tym bardziej cieszy wynik pań z Gorzykowa, które przygotowując nadziewaną roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty, zdeklasowały konkurencję. Pierwsze miejsce to również awans do ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się 29 września podczas obchodów Polagry.Gorzykowskie gospodynie reprezentować będą Wielkopolskę. To nie pierwszy sukces członkiń KGW w Gorzykowie (koło liczy 31 pań i cały czas się rozrasta). – Niestety, w naszym kole nie ma mężczyzn, ale może kiedyś doczekamy się tej chwili.
Nie jest to nasz pierwszy sukces. Na swoim koncie mamy już trzy „złote łyżki”, które wywalczyłyśmy w konkursie „Smaki , smaczki i przysmaczki” organizowanym w Gnieźnie przez senatora Piotra Gruszczyńskiego.W tym roku „złotą łyżkę” zdobyłyśmy dzięki żeberkom z szarymi kluskami, muśnięte sosem limonowo -śmietanowym w towarzystwie gotowanej kapusty – podsumowała Krystyna Kierzek, przewodnicząca gorzykowskiego koła. EWA SOCHA