Shadow

„Świerszcze” we Włoszech

W sobotę, 9 lipca trzemeszeński Artystyczny Zespół „Świerszcze” wrócił z festiwalu Magia Italiana z Rimini we Włoszech, oczywiście z nagrodami.
„Świerszcze” pod opieką Danuty i Eugeniusza Szreder przebywały we Włoszech od 3 lipca. Podróż do Rimini przeszła sprawnie i bezproblemowo, swój pobyt zespół rozpoczął od zameldowania w hotelu Globus, rozlokowania się i wyjścia nad morze. Nie zabrakło upragnionej kąpieli, zabawy w wodzie i na plaży. Następnie powrót do hotelu i próba do konkursu. Poniedziałek i wtorek zespół spędził w Mirabilandii. Przesłuchania konkursowe trwały od g. 11 do g. 14, po konkursowych emocjach był czas na zabawę i korzystanie z miejscowych atrakcji. Kolejny dzień upłynął na plażowaniu i kąpieli, aby wieczorem wziąć udział w koncercie galowym. Podczas tego koncertu „Świerszcze” zatańczyły 3 choreografie. Podczas oczytania wyników konkursu okazało się, że trzemeszeński zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii Show Dance i drugie miejsce w kategorii Taniec współczesny.
W czwartek, 7 lipca zespół spędził w San Marino, był długi spacer w górę do zamku, podziwianie pięknych widoków, wyjście nad morze i zabawy na plaży. W drodze powrotnej nie zabrakło zwiedzania Wenecji. – Płynęliśmy stateczkiem z Punto Sabioni, a potem spacerkiem poznawaliśmy to najpiękniejsze miasto świata. Podziwialiśmy jego urokliwe położenie, piękną architekturę, kanały, mosty, gondole, prześliczny kolor wody i nieba. Zrobiliśmy zakupy: weneckie maski, wyroby ze szkła, kosmetyki i lody. Przepełnione niesamowitą ilością wrażeń, wróciliśmy statkiem do Sabioni – relacjonują tancerki. Zespół szczęśliwie dotarł do Trzemeszna 9 lipca. Danuta Szreder dziękuje wraz ze swoim zespołem kierowcom za wyrozumiałość i bezpieczną podróż. Rodzicom za opiekę i pomoc oraz wszystkim osobom, dzięki którym ten wyjazd się odbył. (kar)