Shadow

Świętowali Dzień Diabetyka w Gołąbkach

Dzień Diabetyka uroczyście obchodzili 10 lipca członkowie trzemeszeńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.Spotkanie z tej okazji zorganizowano w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach.
Kazimierz Szymański, prezes koła powitał wszystkich przybyłych, w tym zaproszonych gości: Annę Śliwińską, prezes Zarządu Głównego w Warszawie, Andrzeja Baumana, prezesa honorowego PSD z Bydgoszczy, Jana Kómocha, prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz przedstawicieli władz samorządowych, w tym Krzysztofa Derezińskiego, burmistrza Trzemeszna i Benedykta Nitkę, przewodniczącego Rady Miejskiej Trzemeszna.Jan Kómoch wygłosił krótką pogadankę ilustrowaną slajdami na temat cukrzycy. Uroczystość stała się także okazją do uhonorowania osób, które angażują się w działalność koła i walkę z cukrzycą. Piękne albumy otrzymali: Jerzy Stanecki, Andrzej Bauman, Kazimierz Szymański, Maria Nadrajkowska, Teresa Szeliska, Zofia Polasiak, Mirosława Bojanowska, Wojciech Tubacki i Tadeusz Dereziński.
Medale otrzymali: Anna Śliwińska, Andrzej Bauman, Jan Kómoch i Krzysztof Kilian. Przedstawiciele zarządu trzemeszeńskiego koła otrzymali również specjalne podziękowania za działalność od K. Derezińskiego i B. Nitki. (kar)