Shadow

Szachiści Chrobrego II awansowali do ogólnopolskich rozgrywek II ligi juniorów!

*W weekend, 15-16 lutego odbył się w Ostrowie Wielkopolskim drugi i zarazem ostatni zjazd Wielkopolskiej III Ligi Juniorów, w której udział wzięli młodzi szachiści Chrobrego II Gniezno. Nasi reprezentanci odnieśli spory sukces, kończąc rywalizację na pierwszym miejscu i tym samym uzyskując awans do tegorocznych rozgrywek II ligi!*
Po siedmiu zwycięstwach i dwóch remisach gnieźnieński zespół zgromadził 16 punktów, co pozwoliło mu pewnie triumfować w stawce 10 najlepszych wielkopolskich drużyn, w skład których wchodziło po 6 juniorów (dwóch juniorów starszych, dwóch młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza). Na poszczególnych szachownicach punkty dla naszej drużyny zdobyli: Jan Kukorowski – 4,5 z 6 partii, Witold Lewandowski – 7 z 9 partii i indywidualnie złoty medal na II szachownicy, Mateusz Żurawski – 3 z 3 partii, Oskar Radwański – 4,5 z 9 partii, Mikołaj Gubała – 3 z 9 partii, Marta Tomczak – 7 z 9 partii i indywidualnie srebrny medal na V szachownicy, Anna Oszutowska – 7 z 9 partii i indywidualnie srebrny medal na VI szachownicy. Normy na pierwszą kategorię szachową wypełnili Witold Lewandowski i Anna Oszutowska, a na drugą Oskar Radwański.
Dzięki temu sukcesowi po raz pierwszy w stuletniej historii gnieźnieńskich szachów miasto reprezentowane będzie na poziomie ogólnopolskich drużynowych rozgrywek juniorskich przez dwa zespoły: do rywalizującej od kilku lat w I lidze juniorów ekipy Chrobrego I dołączy Chrobry II, który występować będzie w II lidze. Tegoroczne rozgrywki I i II ligi juniorów odbędą się od 27 czerwca do 5 lipca. Warto przy okazji wspomnieć, że w Ostrowie Wielkopolskim, równolegle do rozgrywek III ligi, miały miejsce zmagania w Wielkopolskiej IV Lidze Juniorów. W stawce 22 drużyn Chrobry III uplasował się na 4 miejscu, zaś Chrobry IV na 8. Trenerem i opiekunem naszych ekip w trakcie obu ligowych zjazdów był Mirosław Sobczak. Więcej szczegółów na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl <www.lkschrobry.gniezno.pl/> (inf. prasowa)