Shadow

Szkolili się rolnicy

{CAPTION}
We wtorek, 29 listopada w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” odbyło się szkolenie dotyczące najnowszych zmian przepisów prawa z zakresu podatków w gospodarstwie rolnym. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Centrum Finansowo Doradczym – FINexpert sp. z o. o.
Dzisiejsze szkolenie to kolejne z cyklu spotkań informacyjnych dla rolników z terenu naszego powiatu – mówił Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. – Będziemy rozmawiać o sprzedaży produktów pochodzących z gospodarstwa, czy opodatkowaniu gruntów rolnych. Ważnymi tematami będą również prawidłowa gospodarka finansowa oraz prowadzenie ewidencji w gospodarstwie. Sądzę jednak, że największym zainteresowaniem będą cieszyły się informacje związane ze zmianami, które obowiązywać zaczną w gospodarstwach rolnych już od stycznia 2017 roku – informował wicestarosta J. Berlik.
Szkolenie poprowadził Michał Kałuża, specjalista ds. rachunkowości oraz VAT w rolnictwie, konsultant Centrów i Ośrodków Doradztwa Rolniczego na terenie całego kraju. Kolejne spotkania już wkrótce. (ojw)