Shadow

Tomasz Ryszczuk w serialu „Sołtysi”

We wtorek, 24 października w Super Polsacie zadebiutuje nowy serial dokumentalny „Sołtysi”. Jednym z bohaterów programu będzie Tomasz Ryszczuk, sołtys Gębarzewa.
Jeśli ktoś śledzi na bieżąco to, co dzieje się w okolicy – Tomasza Ryszczuka nie trzeba specjalnie przedstawiać. To człowiek znany przede wszystkim z tego, że powierzoną mu przed laty funkcję sołtysa nie sprowadza wyłącznie do wykonywania podstawowych zadań, przypisanych „sołtysowaniu”. Angażuje się w życie społeczno – kulturalne, organizuje liczne imprezy i wydarzenia, aktywizuje współmieszkańców i dba o ich potrzeby. Co ważne, przy każdej okazji podkreśla też, że ogromnym wsparciem w tej działalności jest dla niego rodzina i mieszkańcy, przede wszystkim członkowie Rady Sołeckiej. Na czym w istocie polega praca sołtysa? – Tak naprawdę to w ogromnej mierze zależy od samego sołtysa, co chce robić i czy chce działać na rzecz swoich mieszkańców i swojego sołectwa. Dla mnie to jest, można powiedzieć, praca na pełen etat, ponieważ w moim odczuciu sołtysem jest się cały czas: w dzień i w nocy, w weekendy i nawet jeżeli ma się urlop od pracy zawodowej. To jest naprawdę dużo obowiązków: dużo zadań i dużo pytań. Mieszkańcy chcą być na bieżąco informowani, między innymi o tym co się dzieje w gminie, podpowiadają na co zwrócić uwagę włodarzom gminy, często też potrzebują pomocy – mówi Tomasz Ryszczuk.
Działalność sołtysa Gębarzewa została dostrzeżona. Tomasz Ryszczuk będzie jednym z głównych bohaterów serialu dokumentalnego „Sołtysi” – cyklu, opowiadającego o życiu charyzmatycznych sołtysów z różnych stron Polski. „W każdym odcinku przyjrzymy się z bliska ich codzienności, zobaczymy jak godzą obowiązki sołtysa z pracą i życiem rodzinnym i przekonamy się, jak integrują lokalną społeczność. Poznamy też inwestycje i inicjatywy, które podejmują, by mieszkańcom żyło się lepiej i problemy, z jakimi się mierzą – czytamy w opisie „Sołtysów” na stronie wirtualnemedia.pl. Za realizację cyklu odpowiada Constantin Entertainment Polska. Premiera serialu odbędzie się we wtorek, 24 października o godzinie 21 w Super Polsacie. – Zapraszam do oglądania nowego programu „Sołtysi”, w którym ja i osoby, które działają ze mną na płaszczyźnie sołeckiej i społecznej, mogły pokazać co robią dla innych – zachęca sołtys Gębarzewa. Trzymamy kciuki! (ks)