Shadow

Tor żużlowy między… regałami. Spotkanie z Norbertem Krakowiakiem

Nie na torze żużlowym, a między regałami pojawił się w minionym tygodniu sportowiec Norbert Krakowiak – zdolny i utalentowany żużlowiec (obecnie zawodnik drużyny Cellfast Wilki Krosno). To nie tylko zawodowy sportowiec, ale i zapalony czytelnik. I właśnie o swoich pasjach, sportowych i pozasportowych opowiedział uczniom Szkoły Podstawowej nr 6.
Uczniowie dowiedzieli się m.in. o początkach przygody z żużlem (Norbert zaczął karierę w szkółce żużlowej w Gnieźnie w wieku 9 lat, w wieku 15 lat zrobił licencję), o kolejnych drużynach, o tym, jak wygląda codzienne życie sportowca i czemu wiele czasu spędza na walizkach i szukaniu sponsorów. Ponadto o stroju sportowca, motocyklach, diecie sportowca, o urazach i kontuzjach, o pracy z psychologiem sportowym i o lekturach! Norbert Krakowiak to również zapalony czytelnik – hurtowo czyta biografie i autobiografie sportowców – nie tylko żużlowców, ale też skoczków. Najczęściej sięga po książki z psychologii, którą studiuje i która to dziedzina bardzo go fascynuje. Natomiast z literatury dziecięcej wraca często do Małego Księcia – swoje ulubionej książki z czasów dzieciństwa. Wśród małej publiczności co drugą osobę cechował dziennikarski nerw, bo dzieci pytały dosłownie o wszystko – i o ceny motocykla, ulubiony posiłek i napój, imiona psów i ulubiony tor żużlowy. Wszystkie pytania doczekały się wyczerpujących odpowiedzi, a potem przyszedł czas na sesję fotograficzną. Norbert dzielnie pozował na bibliotecznej ściance – bo zdjęcia z fanami to również ważna część pracy profesjonalnych sportowców.
Spotkanie z Norbertem Krakowiakiem odbyło się w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. (inf. prasowa)