Shadow

Tragiczny pożar garażu. Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok

We wtorek, 18 lutego około godziny 22 na osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Laubitza w Gnieźnie doszło do pożaru drewnianego garażu. W zgliszczach ujawniono zwłoki nieznanego na chwilę obecną mężczyzny. Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.
Przybyła na miejsce zdarzenia Straż Pożarna zastała garaż drewniany na skraju kompleksu garaży murowanych, cały objęty płomieniami.Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody, jednego w natarciu na palący się garaż, drugi w obronie na sąsiedni garaż. Po stłumieniu płomieni, podczas przeszukania spalonego garażu, zlokalizowano spalone ciało ludzkie. Na miejsce została wezwana policja, prokurator i oficer KP PSP w Gnieźnie. Teren akcji został oświetlony oraz przeszukano przyległy do garażu teren. W akcji brały udział cztery zastępy JRG Gniezno, Policja i Prokurator. W środku ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny. Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego identyfikacji pod numerem telefonu 61 426-03-07, telefon całodobowy 61 426-02-11.
Na razie trudno powiedzieć, co było przyczyną pożaru. W tej sprawie został powołany biegły z dziedziny pożarnictwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Ciało denata zostało zabezpieczone do badań w Zakładzie Medycyny Sądowej. Z informacji uzyskanych w poniedziałek, 24 lutego od prokuratora rejonowego, przeprowadzona sekcja zwłok nie przyniosła żadnego konkretnego wyniku. Nadal nie wiadomo kim była tragicznie zmarła osoba. W związku z tym będą przeprowadzone jeszcze m.in. badania genetyczne w celu identyfikacji zwłok. (obk)