Shadow

Trampolinowe szaleństwo w Trzemesznie


Ilona i Milena Krawczyńskie pochodzące z Trzemeszna, znane jakoSiostry ADiHD, propagatorki zdrowego stylu życia oraz ćwiczeń na trampolinach odwiedziły rodzinne Trzemeszno. Powodem tej wizyty był zorganizowany przez Gimnazjum w Trzemesznie 30 marca pierwszy w Polsce Szkolny Maraton Fit and Jump.
Ilona i Milena Krawczyńskie, to jak mówią same o sobie „siostry z nadmierną energią”, stąd też wziął się pseudonim – Siostry ADiHD. Od najmłodszych lat zawsze razem, w domu, w szkole, w zespole tanecznym i w pracy. Ilona – ukończyła *dziennikarstwo i komunikację społeczną o specjalizacji public relations*oraz zarządzanie; Miss Ziemi Łódzkiej 2014 oraz finalistka Miss Polski. Reprezentując Polskę na międzynarodowym konkursie Miss Bikini Universe 2015 w Chinach zdobyła tytuł Miss Friendship. Milena – po studiach choreograficzno – tanecznych oraz pedagogice kultury fizycznej i zdrowotnej szkoliła się na Broadwayu w Nowym Jorku. Obie są prezenterkami telewizji muzycznej 4fun TV oraz zajmują się prowadzeniem firmy Fit and Jump – produkują trampoliny do fitnessu, układają innowacyjne programy treningowe, posiadają swoje kluby fitness, szkolą instruktorów. Obie panie są absolwentkami trzemeszeńskich szkół od przedszkola do szkoły średniej. W czasach szkolnych przez 12 lat należały do Zespołu Artystycznego „Świerszcze”. Trzemeszeńska hala OSiR jest siostrom bardzo dobrze znana, to tutaj spędziły wiele godzin na tanecznych próbach i zajęciach WF. Nic zatem dziwnego, że podczas otwarcia imprezy siostry Krawczyńskie nie kryły wzruszenia i złożyły wszystkim serdeczne podziękowania za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy w ich rodzinnym mieście. Podczas uroczystego otwarcia imprezy wystąpił zespół „Miód Cytryna” z Poznania, który jako klub fitness z zajęciami na trampolinach pochwalić się może zdobyciem I miejsca w Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Zespołów Jumping Fitness.
Zarówno władze miasta jak i szkoły przygotowały okolicznościowe upominki i kwiaty dla swych gości oraz wszystkich instruktorek, które wsparły organizację maratonu. Do podziękowań przyłączyli się także nauczyciele wychowania fizycznego. W imprezie wzięło udział ponad 300 osób. Byli to uczniowie trzemeszeńskiego Gimnazjum oraz dziesięcioosobowe zespoły ze wszystkich szkół Gminy Trzemeszno. Do wspólnej zabawy włączyli się także nauczyciele, opiekunowie i rodzice. Maraton trwał dwie godziny i był prowadzony przez wykwalifikowane instruktorki. Wszystkie panie są absolwentkami trzemeszeńskich szkół i na co dzień mają swoje punkty Fit and Jump. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia maratonu oraz upominek. Na koniec wśród wszystkich rozlosowano cenne upominki.
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Gimnazjum w Trzemesznie, Urząd Miejski Trzemeszna oraz trzemeszeński OSiR. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Impreza mogła się odbyć dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. W organizację włączyło się całe grono pedagogiczne Gimnazjum w Trzemesznie, Rada Rodziców, pracownicy OSiR Trzemeszno oraz OSRiR Mogilno, Dom Kultury Mogilno i Drukarnia Majorczyk Gniezno. Wsparcia finansowego udzielili sponsorzy – Firma Paroc SA, Colway oraz Veralia Polska Sp. z o. o. Medycznie imprezę zabezpieczyli – Elżbieta Hapońska i Rafał Lukstaedt. Obsługą muzyczną zajął się Jakub Kierczyński.
Atmosfera maratonu była jak określają jego uczestnicy nieziemska, a towarzyszyło jej moc energii, emocji i wzruszeń. Skrzydeł organizatorom imprezy dodawało niesamowite zaangażowanie uczestników maratonu. W stu procentach sprawdziło się też powiedzenie, że wszystko jest możliwe, jak się bardzo chce. Był czas na zdjęcia i autografy. Na zakończenie wystąpiła grupa gimnazjalistek, która pod okiem Klaudii Gałęzewskiej przygotowała krótki układ na trampolinach. (o/kar)