Shadow

Trwa nabór do powiatowych szkół

Informacja o naborze do szkół ponadpodstawowych powiatu gnieźnieńskiego na rok oświatowy 2020-2021 była jednym z szerzej omawianych tematów podczas konferencji prasowej 24 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Nabór właśnie trwa i jak się okazuje, podczas tego naboru elektronicznego, liczba uczniów, którzy złożyli aplikacje do szkół ponadpodstawowych powiatu gnieźnieńskiego wynosi już ponad 600. Trzeba jednak podkreślić, że uczniowie mają czas do 10 lipca (do godziny 15).
Naukę w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński w klasach pierwszych może rozpocząć ponad 1500 uczniów (dane przekazane podczas środowej konferencji). W liceach postanowiono przygotować 12 oddziałów. Do tego dochodzi 20 oddziałów w technikach i klasy branżowe. – Oferta jest bogata, a uczniowie mają szeroki wachlarz wyboru. Za pomocą elektronicznego naboru zdecydują się i wybiorą placówki oświatowe powiatu gnieźnieńskiego. Trzeba to zrobić do 10 lipca, do godziny 15, zgodnie z poradnikiem rekrutacji online. Wachlarz kierunków kształcenia zawodowego jest bardzo szeroki – od 5-letniego technikum, po zdobycie zawodu w szkole branżowej. Wkrótce na sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego zatwierdzone zostanie powstanie szkół branżowych II stopnia. Intensywnie współpracujemy z izbami gospodarczymi. Utworzona zostanie klasa sportowa w III LO. Nabór do tej klasy to wspólne dzieło starosty powiatu gnieźnieńskiego oraz prezydenta Gniezna. Rekrutacja elektroniczna do szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się 15 czerwca i potrwa do 10 lipca. Przy naborze elektronicznym trzeba postępować „krok po kroku” zgodnie z instrukcją rekrutacji online. Trzeba bowiem złączyć wnioski i prawidłowo zakończyć złożenie wniosków – powiedział dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Łukasz Kaszyński.
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszona zostanie 12 sierpnia, a do 19 sierpnia dyrektorzy mają czas, by poinformować uczniów przyjętych i nieprzyjętych. – W powiecie gnieźnieńskim placówki są dobrze przygotowane, są miejsca i czekamy na uczniów – zaakcentował Ł. Kaszyński. – Składam podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom w tej trudnej sytuacji kształcenia młodzieży. Uczniom życzę, by te „trudne” wakacje, były dla nich miłym przeżyciem. Nie zapominamy o rodzicach, którzy doświadczają też tej trudnej sytuacji. Dziękuję im z wyrozumiałość – podsumował włodarz powiatu, Piotr Gruszczyński. JAROSŁAW WALERCZAK