Shadow

Trwa remont stołówki szkolnej

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie trwają prace remontowe w stołówce szkolnej. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie to największa szkoła podstawowa na terenie gminy Trzemeszno, w której uczy się ponad 670 uczniów w klasach I-VIII. W ramach szkoły działa także oddział przedszkolny oraz prowadzona jest świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci. Realizacja zadania: „Doposażenie i poprawa standardu stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie”, pozwoli na podniesienie jakości przygotowywanych posiłków oraz stworzy możliwość zapewnienia wyżywienia większej liczbie uczniów. Analiza budowlana wykazała, że konieczna jest kompleksowa wymiana wszystkich instalacji (elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej) oraz kapitalny remont pomieszczeń kuchennych wraz z zapleczem o łącznej powierzchni ponad 110 m kw. i jadalni o powierzchni ok. 65 m kw. Prace zakładają wymianę stolarki drzwiowej, położenie nowych tynków wewnętrznych wraz z malowaniem, ułożenie płytek w kuchni i zapleczach kuchennych, a w jadalni ułożenie płytek podłogowych i montaż fototapety. Kuchnia zyska również nowe sprzęty kuchenne, w tym m.in. okapy kuchenne z łapaczami tłuszczu, patelnię uchylną, szafy magazynowe, taboret elektryczny, zmywarkę. Dodatkowo w jadalni pojawią się dla dzieci nowe zestawy stołów i krzeseł.
Całość zadania opiewa na kwotę 312 005,40 zł, z czego 80 tys. zł pozyskano w ramach modułu 3 rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, co stanowi maksymalny poziom dofinansowania. Wykonawcę części budowlanej udało się wyłonić dopiero w trzecim przetargu nieograniczonym i został nim Zakład Ogólnobudowlany Waldemar Flak z Rudek. Prace mają potrwać do listopada 2021 roku. (kar)