Shadow

Trzy punkty w Zaniemyślu

W sobotę, 1 października zespół seniorów Mieszka rozegrał kolejne spotkanie w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód w Zaniemyślu z Kłosem. Faworytem byli piłkarze z Pierwszej Stolicy Polski z tytułu zajmowanego miejsca w tabeli. Biało-niebiescy po sześciu kolejkach plasowali się na pierwszym miejscu. Gnieźnianie ograli ósmą drużynę rozgrywek poznańskiej okręgówki Kłos Zaniemyśl 3:0 prowadzą do przerwy 1:0. Bohaterem sobotniego meczu w ekipie z grodu Lecha okazał się napastnik Adam Konieczny, który ustrzelił hat-tricka. Pierwszego gola popularny „Konias” zdobył po dwóch kwadransach pierwszej połowy, chociaż już w 10 minucie meczu mógł zdobyć gola, lecz przegrał bezpośredni pojedynek z golkiperem gospodarzy. W 32 minucie akcję przeprowadził Mikołaj Zawadka, który dograł piłkę na 16 m do Koniecznego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce Kłosa. Kolejne dwa gole „Konias” zdobył już w drugiej części spotkania. Druga bramka dla gnieźnian została zdobyta w 70 minucie po akcji lewą stroną boiska w wykonaniu Filipa Kruczyńskiego, który dograł piłkę w pole karne gospodarzy do stojącego na 7 m Koniecznego, a ten umieścił ją w bramce Kłosa. Ostatniego gola Konieczny strzelił w 77 minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Jacek Kopaniarz, dograł piłkę w pole karne gospodarzy do Koniecznego, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Zaniemyśla posłał ją do bramki. Wprawdzie piłkarze Kłosa Zaniemyśl starali się zagrozić bramce Mieszka strzeżonej tego dnia przez Patryka Szafrana, jednak ich akcje kończone strzałami na bramkę gnieźnieńską były najczęściej niecelne lub padały łupem bramkarza biało-niebieskich. Tym zwycięstwem Mieszko utrzymał przodownictwo w poznańskiej okręgówce prowadząc z 19 punktami. Drugie miejsce w ligowej tabeli zajmuje zespół Wiary Lecha Poznań, a na trzecim miejscu są Zjednoczeni Trzemeszno. Oba te zespoły jak i czwarta Warta Śrem oraz piąta Vitcovia Witkowo mają po 14 punktów. (…)