Shadow

Tu zaszła zmiana, czyli gala na 100-lecie „Dąbrówki” wcześniej

Nie 20 marca jak zapowiadano, ale wcześniej, bo 21 lutego przygotowany zostanie finał jubileuszu 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie. Jak poinformowała dyrektor liceum Róża Grabowska, będzie też bal na sto par na stulecie szkoły. Właśnie celebrując wspomniany jubileusz przygotowany zostanie bal, by przywołać między innymi ducha studniówki absolwentów tej placówki oświatowej. Mimo iż do balu jest jeszcze trochę czasu, to liczba miejsc będzie ograniczona, przypominamy – 100 par.
Listopad to czas pamięci o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Przewidziano w ramach obchodów jubileuszu Apel Pamięci i odwiedzanie grobów osób związanych z tą placówką oświatową. W grudniu odbędzie się „kolędowanie przez miasto” z życzeniami świątecznymi dla wszystkich mieszkańców Gniezna. W ostatnim miesiącu tego roku ma również zostać przygotowane okolicznościowe opracowanie dotyczące II LO im. Dąbrówki. W styczniu 2020 roku pojawi się jubileuszowe wydanie gazetki „Like” („Ludzie inteligentni, kulturalni, elokwentni”) z antologią najlepszych tekstów, a w lutym uczniowie przygotują różnego rodzaju pozdrowienia i opis, jak wygląda obecnie uczniowska codzienność. Znajdą się one w „Kapsule czasu”, która zakopana zostanie na szkolnym boisku.
Na 21 lutego przyszłego roku zaplanowane są główne obchody, które rozpocznie msza święta w bazylice katedralnej (początek mszy świętej o godzinie 12, odprawi ją absolwent szkoły ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski), od godziny 13.30 gala w gnieźnieńskim teatrze, podczas której wyróżnione zostaną osoby związane ze szkołą i pomagające przy jubileuszowych obchodach. Następnie w programie jest spektakl przygotowany przez absolwenta Andrzeja Penkerta, w wykonaniu szkolnego Teatru bez Kurtyny. W czasie przerwy, we foyer teatru będzie można zwiedzać okolicznościową wystawę. W kuluarach przewidziano również poczęstunek. Na koniec tego dnia odbędzie się bal absolwentów w Gościńcu Nad Dwoma Stawami przy ulicy Osiniec. Koszt – 150 złotych od osoby, wpłaty (z dopiskiem bal) będzie można dokonywać już w najbliższym czasie na konto, które pojawi się na stronie internetowej II LO. Na adres mailowy szkoły będzie trzeba przesłać imię, nazwisko – własne i osoby towarzyszącej, rok ukończenia szkoły oraz adres do korespondencji, na który zostanie wysłane zaproszenie. JAROSŁAW WALERCZAK