Shadow

Tytan Gniezno zaczyna wiosnę dwukrotnie na podium!

Bardzo mocno rozpoczęli rundę wiosenną gnieźnieńscy rugbyści, którzy wygrali turniej weekend w Gnieźnie, a trzy tygodnie wcześniej ulegli w finale w Pruszczu Gdańskim Posnanii Poznań. Dzięki tym dwóm występom Tytani awansowali na czwarte miejsce w klasyfikacji Polskiej Ligi Rugby 7. A wiosna dopiero się rozpoczęła!
 Gnieźnianie rozpoczęli rundę wiosenną Polskiej Ligi Rugby 27 marca turniejem w Pruszczu Gdańskim, gdzie w fazie grupowej przyszło im się zmierzyć z Klubem Rugby Poznań oraz Ciechanem Ciechanów. W spotkaniu z rywalami ze stolicy Wielkopolski gnieźnianie wygrali 47:0, natomiast klub z Mazowsza pokonali 45:7. W półfinale na Tytanów czekał Rugby Klub Unisław, od którego okazali się być lepsi 31:7. W finale na gnieźnieńskich rugbystów czekała najlepsza ekipa ostatnich kilku sezonów w rugby olimpijskim w Polsce – Posnania Poznań. Tym razem Tytan przegrał z Posnanią 0:28, a z Pruszcza Gdańskiego wywiózł drugie miejsce i 18 punktów do klasyfikacji generalnej PLR7. Po tym turnieju Tytan Gniezno plasował się na 7 miejscu w „generalce”. Na kolejne zawody gnieźnianie byli zmuszeni czekać aż trzy tygodnie po tym, jak w ostatniej chwili w związku z pandemią Covid-19 odwołany został turniej w Poznaniu. W niedzielę, 18 kwietnia, Tytanom przyszło rywalizować na stadionie przy ul. Strumykowej. Do Gniezna zawitały kluby z Pruszcza Gdańskiego, Poznania i Wąbrzeźna. W tej sytuacji turniej został rozegrany w formule „każdy z każdym”, a Tytani zwyciężyli wszystkich rywali i wygrali zawody dopisując sobie 20 punktów do klasyfikacji generalnej PLR7 i awansując na 4 miejsce w lidze. W Gnieźnie Tytani pokonali: KR Poznań 33:7, Wilkołaki z Wąbrzeźna 61:0 oraz Czarnych Pruszcz Gdański 47:7. W obu turniejach GKR Tytan Gniezno reprezentowali: Łukasz Bakowski, Maciej Bednarski, Robert Bosiacki, Sebastian Graczyk, Eryk Kobeszko, Leszek Kosmaczewski, Michał Kropski, Wojciech Niepsuj, Patryk Popek, Aleksander Przybylski, Kelvin Tavengwa, Maciej Włodarski i Dawid Zamiara.
Bardzo dobrze spisali się debiutujący w barwach Tytana Wojciech Niepsuj oraz Dawid Zamiara. Zdecydowanie obiecujący powrót do rozgrywek zaliczył Eryk Kobeszko. Przypominamy, rekrutacja do drużyn gnieźnieńskich Tytanów trwa cały czas. Informacje dotyczące terminów treningów znajdują się na Facebooku i Instagramie Tytana. Tam również prosimy kierować wszystkie pytania – facebook.com/TytanGniezno i profil na Instagramie @tytan7s.
 Opracował: Łukasz Dziel