Shadow

Tytan Gniezno zwyciężył w II Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Unisławiu

Tytani najlepszą drużyną w Unisławiu! Zwycięstwo w II turnieju sezonu. Plama z Pruszcza Gdańskiego zamazana. Teraz czas na Mistrzostwa Polski.
W sobotę, 1 października, odbył się II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Tym razem 8 drużyn stawiło się w Unisławiu, a rywalizacja odbywała się najpierw w dwóch grupach, a po nich rozegrano mecze o miejsca. W grupie A gospodarze rywalizowali z: Politechniką Gdańską Ogniwem Sopot, Kaskadą Szczecin oraz RK Bolesławiec. W grupie B gnieźnieńscy Tytani spotkali się z: Rugby Biesal, Alfą Bydgoszcz oraz Ciechanem Ciechanów. Tytani rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa z Ciechanem Ciechanów 37:0. W drugim spotkaniu zwyciężyli Rugby Biesal 40:15, a na zakończenie fazy grupowej zdominowali Alfę Bydgoszcz 52:0. Jako najlepsza drużyna grupy B awansowali bezpośrednio do finału, gdzie spotkali się ze szczecińską Kaskadą. Był to zdecydowanie najcięższy mecz tego dnia, ale grą zespołową, determinacją i dobrą komunikacją Tytani przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rezultat końcowy- 26:0 dla Tytanów.
W meczu o 7. miejsce gospodarze okazali się lepsi od Ciechana Ciechanów. W meczu o miejsce 5. RK Bolesławiec pokonał 45:0 Alfę Bydgoszcz. Mały finał o brąz zakończył się zwycięstwem PG Ogniwo Sopot 21:19 nad Rugby Biesal. – To był zdecydowanie inny turniej niż 2 tygodnie temu w Pruszczu Gdańskim. Kubeł zimnej wody nam się jednak przydał. Wróciliśmy z Pruszcza źli, ale zdeterminowani do poprawy i solidnie przepracowaliśmy ostatnie dwa tygodnie. Do tego doszły analizy wideo meczów, które odbyliśmy z trenerem. Obejrzenie zachowania na boisku przez każdego zawodnika z innej perspektywy bardzo pomaga. Grając w meczu widzi się tylko wycinek tego co tak naprawdę dzieje się na boisku. Serdecznie gratuluję drużynie, bo choć w turniej w Unisławiu weszła nie do końca realizując założenia taktyczneto z meczu na mecz się rozpędzała i coraz lepiej je realizowała. Tak jak ustaliliśmy przed sezonem chcemy, aby w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 więcej grali zawodnicy nowi i mniej doświadczeni. Chcemy, aby otrzymywali jak najdłuższą szansę gry, czyli nie ostatnie 1-2 minuty, lecz całą połowę, a nawet wychodzili w podstawowym składzie. Mecze i turnieje weryfikują nasze postawy boiskowe nieporównywanie do najlepszych jednostek treningowych. Jeszcze raz gratuluję drużynie. Niech ta maszyna się nie zatrzymuje. Zwłaszcza, że kolejny turniej przed nami to Mistrzostwa Polski Rugby 7 – podsumował występ gnieźnian na turnieju w Unisławiu kierownik drużyny Mateusz Gładki.
Już za 2 tygodnie, 15 października, w Warszawie Tytan Gniezno przystąpi do Mistrzostw Polski Rugby 7. W tym sezonie najpierw należy zostać sklasyfikowanym jako jedna z sześciu najlepszych drużyn w 2 turniejach eliminacyjnych (jeden jesienią i jeden wiosną). Następnie do tych sześciu drużyn dołączą trzy najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu – Posnania Poznań, Orkan Sochaczew i Lechia Gdańsk i w dziewiątkę powalczą o Mistrzostwo Polski Rugby 7.
Nadal zastanawiasz się czy rugby jest dla Ciebie? Wpadnij na trening i przekonaj się na własnej skórze! Treningi odbywają się na stadionie przy ul. Strumykowej w poniedziałki i czwartki o godzinie 20 oraz we wtorki o g. 18.30. Grupy młodzieżowe – od 8 do 16 roku życia – trenują w poniedziałki i czwartki o 18.30. Dołącz do nas! Zostań rugbistą! Więcej informacji można znaleźć na naszym fanpage’u – Tytan Gniezno na Facebooku oraz na Instagramie – tytan7s.
Opracował: Łukasz Dziel (GKR Tytan Gniezno)