Shadow

Udana jesień trampkarzy starszych Mieszka

{CAPTION}
Bardzo udaną rundę jesienną sezonu 2016/2017 mają za sobą trampkarze starsi Mieszka Gniezno (rocznik 2002). Podopieczni Pawła Bartkowiaka grając w I lidze okręgowej, tzw. grupie mistrzowskiej, zajmują 3 miejsce w gronie 12 najlepszych zespołów z Wielkopolski.
Biało-niebiescy w 11 spotkaniach zanotowali 8 zwycięstw i 3 porażki. Zespół spisywał się bardzo dobrze zarówno w obronie (tylko 16 straconych bramek – trzeci wynik w lidze), jak i w ataku (40 zdobytych bramek – także trzeci wynik w lidze). Gnieźnianie są na dobrej drodze do powtórzenia wyniku z poprzedniego sezonu, gdy stanęli na najniższym stopniu podium. A trzeba dodać, że poziom rozgrywek znacznie się podniósł o czym świadczy m.in. to, że zeszłoroczny wicemistrz Lech Poznań zajmuje dopiero 5 miejsce.
Oceniając zespół indywidualnie na wyróżnienie zasługuje cały blok obronny z bramkarzem Jakubem Stachowiakiem. Czwórka obrońców: Nikodem Mirek, Jakub Chlebda (kapitan), Dawid Biliński i Mateusz Kruszlewski była zaporą trudną do pokonania przez rywali. Gra ofensywna zależała głównie od tercetu Kacper Zimmer, Kacper Kubiak i Albert Gąsiorowski, o czym świadczą ich statystyki zdobytych bramek i asyst – Albert Gąsiorowski 21 (15 + 6), Kacper Zimmer 19 (12 + 7), Kacper Kubiak 19 (7 + 12). O sile drużyny stanowili jednak wszyscy zawodnicy, a tych jesienią zagrało łącznie 25. Na koniec trzeba wspomnieć o pladze kontuzji, jaka prześladowała zespół w minionym roku. Całą rundę jesienną nie grał dotychczasowy lider zespołu Olivier Zakrzewicz (zerwane wiązadła krzyżowe), a bardzo szybko z drużyny wypadli kolejni podstawowi zawodnicy – Hubert Walerjańczyk (złamana ręka) i Mateusz Kruszlewski (kontuzja kolana). Wiosną, gdy wszyscy kontuzjowani zawodnicy powrócą do gry i zwiększy się rywalizacja w zespole, gra trampkarzy Mieszka powinna być jeszcze lepsza. (PB)