Shadow

Utwardzona droga i nowe oświetlenie

Mimo że mamy okres jesienny, a w związku z tym aura niezbyt sprzyja działaniom inwestycyjnym, w ostatnim czasie na terenie gminy Czerniejewo przeprowadzone zostały dwa zadania, których realizacja w pewien sposób poprawi bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców.
Zakończyły się prace przy realizacji inwestycji polegającej na utwardzeniu kruszywem łamanym drogi gminnej w miejscowości Kosmowo (gmina Czerniejewo). Całkowita wartość inwestycji wyniosła 199 260 zł. Na powyższe zadanie samorząd gminy Czerniejewo pozyskał dofinansowanie w wysokości 141 750 zł w ramach dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych, pozostałą kwotę stanowią środki budżetowe gminy Czerniejewo.
To nie koniec inwestycji, które gmina przeprowadziła w ostatnim czasie. W minionym tygodniu dokonano także odbioru budowy oświetlenia drogowego w Czerniejewie przy ul. Kraszewskiego. Wartość tego zadania wyniosła 76 678,75 zł brutto. Kolejnym planowanym przedsięwzięciem mającym na celu poprawę stanu bezpieczeństwa drogowego w tym rejonie będzie wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej. (oks)