Shadow

V Integracyjny Turniej Sołectw – Puchar Przechodni dla Gębarzewa

Skoki w workach, „kulanie” beczki po piwie, a nawet… rzut kaloszem do celu – to tylko niektóre konkurencje, w których zmierzyli się mieszkańcy gminy Czerniejewo podczas Integracyjnego Turnieju Sołectw o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Niezwykłe zawody odbyły się w sobotę, 8 lipca w Kosmowie.
Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn, w tym dziesięć zespołów reprezentujących sołectwa (Gębarzewo, Goranin, Graby, Kąpiel, Kosmowo, Pakszyn, Pakszynek, Pawłowo, Rakowo, Żydowo) i jeden zespół reprezentujący Czerniejewo. Rywalizacja, w której musieli zmierzyć się zawodnicy, była nie lada wyzwaniem, ponieważ w trakcie turnieju pojawiły się nieco mniej konwencjonalne konkurencje, wśród nich: skoki w workach, „kulanie” beczki po piwie, jazda na taczce z miotłą i piłką, sztafeta – slalom z piłką, czy rzut kaloszem do celu. Nie może więc dziwić, że obok sportowej rywalizacji fair play, zawodnikom – ale też i kibicom – towarzyszyły wybuchy śmiechu i doskonały humor. Zwycięską drużyną nietypowych zmagań okazało się sołectwo Gębarzewo i to właśnie do reprezentacji tej miejscowości trafił w tym roku Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo, drugie miejsce zajęło sołectwo Goranin, na miejscu trzecim uplasowało się sołectwo Pakszyn. Puchar oraz nagrody ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo.
Wydarzeniu towarzyszył piknik. Na dzieci czekały dmuchane zamki oraz zabawy, gry i animacje, a do przekąszenia popcorn oraz wata cukrowa; starsi mogli natomiast skorzystać z przygotowanego poczęstunku: potraw z grilla, ciast i napojów. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił DJ Krygier. Wieczór zakończył się zabawą taneczną. Organizatorem imprezy była Gmina Czerniejewo wspólnie z sołtysem i Radą Sołectwa Kosmowo. (ks)
/Fot. UMiG Czerniejewo /