Shadow

W Modliszewku pogoda nie zniechęciła biegaczy i tłumnie pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych

III edycja Biegu Tropem Wilczym w Modliszewku organizowana przez Gminę Gniezno oraz Szkołę Podstawową w Modliszewku przeszła do historii. W niedzielę, 5 marca impreza wystartowała o 9.45 w sali wiejskiej – wtedy ruszył odbiór pakietów startowych. Celem imprezy jest upamiętnienie żołnierzy, którzy działali w podziemiach antykomunistycznej Polski w latach 1944 – 1963.
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, biegacze nie zawiedli i ponad 300 osób wystartowało w biegu. Każdy uczestnik zawodów, który się zapisał, otrzymał pamiątkową koszulkę, medal po ukończonym dystansie, a także drobne gadżety. Uczestnicy biegli na trzech dystansach: najmłodsi w Biegu Wilczka na niespełna 200 m, w biegu na 5 km oraz na 10 km. Tym razem trasa różniła się od zeszłorocznej. Start oraz meta była przy świetlicy wiejskiej. Pierwszy na dystansie 5 km na metę dobiegł Leszek Hęś, natomiast na 10 km wygrał Marcin Orlikowski. Wielkie brawai gratulacje dla zwycięzców, ale także dla wszystkich uczestników Biegu Tropem Wilczym.
– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w bieg, przede wszystkim Emilii Kaczmarek za dopięcie najmniejszych szczegółów imprezy oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej w Modliszewku, rodzicom za upieczenie placków. Podziękowania należą się również sponsorom, bez których organizacja biegu nie przeszłaby tak sprawnie, naszym druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Modliszewie oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Modliszewku za przygotowanie pysznej grochówki – powiedziała Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka/. /Z roku na rok ogólnopolski projekt gromadzi coraz więcej osób, które interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest to największe tego typu przedsięwzięcie sportowo-edukacyjne na świecie. Gmina Gniezno myśli już nad kolejną edycją biegu w Modliszewku. (inf. prasowa)