Shadow

W podziękowaniu za trud w czasie pandemii

W środę, 5 sierpnia w szpitalu dyrekcja gnieźnieńskiej lecznicy, oddziałowe, salowe, przedstawiciele personelu pielęgniarskiego i ratowników medycznych spotkali się z Jakubem Kamińskim, właścicielem „Akademii Kwiatów”, który podziękował za zaangażowanie i trud całej obsługi medycznej gnieźnieńskiego szpitala w walce z pandemią.
Jak stwierdził Jakub Kamiński, właściciel gnieźnieńskiej „Akademii Kwiatów”, te podziękowania to gest prosto z serca. – Dostrzegamy trud całej służby zdrowia – od pielęgniarek, poprzez salowe, po obsługę techniczną. Te osoby często narażają swoje rodziny, by pomóc potrzebującym, chorym. „Akademia Kwiatów” z Gniezna przygotowała boksy kwiatowe, by w drobny sposób podziękować za wspomniany trud. Chcieliśmy, by pojawił się chociaż na chwilę uśmiech na twarzach osób obdarowanych. Przygotowaliśmy 22 sztuki takich boksów – dodał J. Kamiński.
– Kwiaty wręczono oddziałowym, kierownikom i koordynatorom. Kwiaty są dla całych zespołów pracujących na danym oddziale. Na pracę oddziałów składa się trud wszystkich osób. To wyjątkowy gest i doceniamy to. Jak większość kobiet lubimy dostawać kwiaty. To miłe. Nikt nie spodziewał się, jak bardzo zmieni się nasza praca przez koronawirusa. Wszystkie decyzje, które były podejmowane, wykonywano natychmiast. Każda z takich decyzji łączyła się z bezpieczeństwem pacjenta i personelu. Każdy z nas się bał, każdy miał rodzinę. Jednak każdy chciał uczestniczyć w tym, co się wydarzyło, chociaż baliśmy się, jak każdy człowiek. Mamy rodziny, dzieci, starsze osoby pod opieką, a decyzje jakie zapadały były bardzo trudne, skomplikowane. Mam jednak nadzieję, że przyniosły oczekiwany efekt – stwierdziła Kinga Mendyk, zastępca pielęgniarki naczelnej.
Mateusz Hen, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa natomiast powiedział: – Takie wydarzenie jak dzisiaj jest bardzo cenne. Bardzo trudno jest zebrać ten personel jednocześnie razem. To panie, na których opiera się codzienna praca szpitala. Oczywiście o leczeniu decyduje lekarz, ale każda decyzja lekarska przekłada się na wykonanie jej rękoma pielęgniarek. To one są codziennie przy łóżku pacjenta i one odpowiadają za komfort pacjenta każdego dnia. Jestem zobowiązany za tę akcję, ponieważ zauważyliśmy uśmiech na twarzach pań. Czuły się docenione. To ważne i motywuje do dalszej pracy. JAROSŁAW WALERCZAK