Shadow

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego otwarto pracowni stylisty i obsługi konsumenta

W środę, 22 odbyło się uroczyste otwarcie dwóch nowych pracowni kształcenia zawodowego – pracowni stylisty i pracowni obsługi konsumenta. Dzięki staraniom Anny Malendowicz – Koteras, dyrektora szkoły, środki na otwarcie i wyposażenie nowych pracowni pozyskano z rezerwy oświatowej MEN oraz od sponsorów: Mariana Gadzińskiego, burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, TomaszaNowaka, kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie, Mariusza Szukalskiego z Gniezna, Tomasza Szeszyckiego z Witkowa i Firmy ELGROM z Witkowa.
W uroczystości oprócz darczyńców w otwarciu pracowni udział wzięli sponsorzy oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie z dyrektorem Łukaszem Kaszyńskim. Pracownia obsługi konsumenta mieści się na parterze szkoły, obok pracowni żywienia. Są one przeznaczone do prowadzenia zajęć praktycznych dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Nowo otwarte lokum wyposażone zostało w sprzęty niezbędne do nauki obsługi gości, podawania dań, nakrywania stołu w zależności od zamówionych dań i przygotowanego menu. Ponadto młodzież doskonalić będzie obsługę profesjonalnego sprzętu: ekspresu do kawy, dyspenserów do soku, wózka kelnerskiego, czy pomocnika kelnerskiego. Pracownia ta jest świetnie wyposażona w bieliznę stołową, zastawę stołową, sztućce oraz przedmioty niezbędne do organizowania przyjęć, lunchu etc.
Natomiast pracownia stylisty mieści się na drugim piętrze szkoły, w sali nr 49 i jest miejscem przestronnym, wyposażonym w profesjonalne maszyny do szycia, stół krawiecki do krojenia, stacje parowe, deski do prasowania, lustra imanekiny. Uczniowie technikum stylizacji, w ramach zajęć praktycznych, uczą się projektowania, konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych, dobierania materiałów i dodatków do ich wytwarzania,obsługiwania maszyn i urządzeń niezbędnych do tworzenia nowych stylizacji. Dyrektor szkoły Anna Malendowicz – Koteras podziękowała sponsorom za wsparcie finansowe, bez którego niemożliwa byłaby realizacja zaplanowanej modernizacji sal. Teraz młodzież może rozwijać swoje zawodowe pasje w dobrze i profesjonalnie wyposażonych warunkach. – Pozostało tylko zaprosić ósmoklasistów do kontynuowania nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie – podsumowała dyrektorka szkoły.
EWA SOCHA