Shadow

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą”

Dwa dni, 30 i 31 lipca boisku Orlik Winiary w Gnieźnie rozegrany został Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Solidarni z Ukrainą” pod patronatem posła Tadeusza Tomaszewskiego. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, zaś partnerami wydarzenia było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W dwudniowych rozgrywkach rywalizowało 6 zespołów piłkarskich systemem „każdy z każdym” – mecz i rewanż. W klasyfikacji końcowej I miejsce i puchar posła Tadeusza Tomaszewskiego wywalczył zespół Vitcovia Witkowo, II miejsce i puchar prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego wywalczyła gościnnie Lubuska Akademia Piłkarska, III miejsce i puchar Dyrekcji GOSiR zdobył zespół Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Chrobry-Gniezno I. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: ASD Witkowo, KS Mieszko Gniezno i Chrobry-Gniezno II. Uiszczone przez drużyny wpisowe przekazano na rzecz Funduszu „Solidarni z Ukrainą” dla dzieci z Ukrainy przebywających na terenie powiatu gnieźnieńskiego.
Podsumowania turnieju dokonał prezes SMW Stanisław Dolaciński, który wręczył puchary wraz z dyrektorem biura poselskiego Piotrem Chrzanowskim. Kompleksową organizacją rozgrywek wraz z osobistym sędziowaniem zajął się Dariusz Śmiałowski, od lat zajmujący się prowadzeniem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz organizator licznych turniejów piłkarskich o charakterze regionalnym. – W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję uczestniczącym w turnieju drużynom i ich trenerom oraz Dariuszowi Śmiałowskiemu za całokształt pracy i zaangażowanie przy realizacji powyższego przedsięwzięcia – powiedział Stanisław Dolaciński. (inf. prasowa)