Shadow

Walentynki w bibliotece

Z okazjiŚwięta Zakochanych miłość przepełnia każdego z nas. Witryny sklepowe dekorowane są pluszowymi sercami, czerwonymi balonikami i słodkimi amorkami. W tym szczególnym dniu częściej niż zawsze sięgamy po romantyczne książki. Lubimy czytać o idealnej miłości.
W BibliotecePublicznej Miasta Gniezna, w Filii nr 2„Pod Sówką” to Walentynkowe Koło Fortuny wskazywało dorosłym czytelnikom książki do wypożyczenia o tematyce miłosnej, np. Jane Austen „Duma i uprzedzenie”, William Shakespeare „Romeo i Julia”, Emily Jane Brontë „Wichrowe wzgórza”, czy Margaret Mitchell„Przeminęło z wiatrem”. Uczucia miłości, przyjaźni nie są obce dzieciom, które brały udział w zabawach ikonkursach pt. „Bajkowe Pary Zakochanych, czy zajęciach„Walentynka z biblioteką”, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Natomiast Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 10 i Filia nr 9 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – w duecie – zorganizowały dla dzieci klas II zabawy i konkursy pod hasłem „Książkowe love”. A wszystkich połączyła miłość do czytania! Na początek dzieci otrzymały krótki, lecz treściwy przegląd książek o miłości, które mogą wypożyczyć z obydwu bibliotek. A sprawa jest jasna – nic tak lirycznie nie nastraja, jak literatura. Kolejnym aktem była, wcale niełatwa, krzyżówka o uczuciach. Dzieci przypomniały sobie też zakochane literackie pary. Uczniowie i uczennice z „Dziesiątki” doskonale wiedziały, że ukochana Shreka to Fiona, a baśniowego Kaja ze zmrożonym sercem niestrudzenie poszukiwała Gerda! Nie zabrakło także tańców. (inf. prasowa)