Shadow

Walentynki z książką w Gnieźnieńskim Klubie Seniora

To już drugie spotkanie w Gnieźnieńskim Klubie Seniora. Jego członków bibliotekarze z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zamierzają odwiedzać regularnie – przynajmniej raz w miesiącu. Mają nadzieję wzajemnie się poznać i polubić. Na początek dobra jest prezentacja i właśnie w taki sposób biblioteka zabiega o uwagę seniorów. Poleca książki, opowiada o aktualnej ofercie książnicy, zachęcają do odwiedzin i udziału w wydarzeniach.
Z uwagi na zbliżające się święto zakochanych, minione spotkanie odbyło się pod znakiem serduszka. Zachęcano do lektury tytułów z miłosnym wątkiem, ale także takich, których bohaterowie znajdują się w pięknym wieku senioralnym. O działającym w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna klubie „Trzy kwadranse z książką” opowiedziała jego prowadząca – pani Małgorzata.
Była kameralna atmosfera, sympatyczna rozmowa na temat czytelniczych preferencji i ostatnio poznanych tytułów, a także zaproszenia do udziału w dyskusjach literackich „Trzech kwadransów”. Były i prezenty: książki, które trafią na półkę znajdującej się w Klubie Seniora „Otwartej biblioteki”, a także cytaty o miłości znanych pisarzy, które uczestnicy losowali z przygotowanego koszyczka. Cykliczne spotkania miejska książnica realizuje w ramach programu „Biblioteka Pokoleń”, pod patronatem kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na kolejną wizytę umówiono się 11 marca, spotkanie połączone zostanie z prezentacją innego bibliotecznego Klubu – „Apetyt na Książkę”. (inf. prasowa)