Shadow

Wędkarze też pomagają charytatywnie!

W niedzielę, 6 sierpnia Stowarzyszanie Wędkarskie „ZŁOTY LIN” z Trzemeszna organizowało charytatywne spławikowe zawody wędkarskie. Tym razem wpisowe do zawodów stowarzyszenie przeznaczyło na pomoc dla Natalii Wiśniewskiej, która potrzebuje podjazdu do wózka inwalidzkiego.
Do akcji dołączyli się również koledzy wędkarze z klubu wędkarskiego „Spławik” Gniezno. Mimo iż nie mogli uczestniczyć w zawodach wędkarskich z różnych przyczyn, podjęli akcję zbiórki pieniędzy i po wędkowaniu przekazali 200 zł dla Natalii. Podziękowania również należą się koledze z Janowca Wielkopolskiego Piotrowi Frąszczakowi, który podwoił wysokość składki wpisowej – mówi Andrzej Lisiecki, prezes stowarzyszenia. Łączna kwota, jaką udało się zebrać to 1550 zł. Podczas zawodów wędkujących odwiedził Zenon Pieterek, komendant Społecznej Straży Rybackiej, który współpracuje ze stowarzyszeniem. W zawodach uczestniczyło 34 zawodników z Janowca Wielkopolskiego, Mogilna, Gniezna, Skubarczewa oraz gminy Trzemeszno. Wędkowano w trzech kategoriach: kobiety, drużyna (senior, junior) oraz senior. Po czterogodzinnych zmaganiach wśród kobiet zwyciężyła Joanna Lisiecka; wśród drużyn: Wojciech Szarzyński i Gracjan Szarzyński;
wśród seniorów: Rafał Bociek. Na zakończenie zawodów Natalia wraz z rodzicami wręczyła prezesowi stowarzyszenia podziękowanie za zorganizowanie charytatywnych zawodów wędkarskich. Natomiast A. Lisiecki podziękował osobom, które zaangażowały się w przygotowanie zawodów wędkarskich (babci i rodzicom Natalii za przygotowanie posiłku dla zawodników, Magdalenie Zakrzewskiej za upieczenie placka, Rafałowi Pawlaczykowi, Maciejowi Krencowi i Ryszardowi Rosłańcowi za przygotowanie terenu). Zaprosił także wszystkich na kolejne otwarte zawody, które odbędą się nad jeziorem Malicz w sobotę, 19 sierpnia, w g. 15 – 20 w trzech kategoriach: kobiety, drużyna (senior, junior) oraz senior.
RENATA PAŁUCKA