Shadow

Wieczornica Patriotyczna w Szczytnikach Duchownych

Zbliża się 105. rocznica Odzyskania Niepodległości. W związku z tym w całym kraju organizowane są uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Nie inaczej będzie w Gminie Gniezno. – To już tradycja – mówi wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka.
Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie oraz Zespół Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych organizują Wieczornicę Patriotyczną. – Chcemy uczcić i radować się wspólnie z największej wartości, jaką mamy, czyli wolności. W tym roku świętujemy odzyskanie niepodległości w Szczytnikach Duchownych. Zorganizowaliśmy po raz kolejny duże wydarzenie patriotyczne, ma ono charakter gminny, dlatego staramy się, by takie obchody odbywały się w różnych miejscach naszej gminy. Ma to też na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców, aby się radować z wolności, a jednocześnie oddać szacunek tym, którzy ponieśli ofiarę, abyśmy żyli dziś w wolnym kraju – mówiła wójt Maria Suplicka.
Wieczornica Patriotyczna odbędzie się 10 listopada o godzinie17.30 w Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych. – Wydarzenie rozpocznie się przy parku w Szczytnikach Duchownych, skąd przejdziemy defiladą konną do szkoły podstawowej. Następnie odbędzie się pokaz historyczny grupy rekonstrukcyjnej GRH Powstaniec Zdziechowa. Po nim, już w hali sportowej zaplanowano część artystyczną. Wystąpią dzieci z przedszkola w Zdziechowie, uczniowie ze szkół w gminie Gniezno, a także seniorzy z Klubów Seniora – informuje Lidia Pietrzak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie. Zwieńczeniem części artystycznej będzie występ solistów Opery Nova z Bydgoszczy. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostaną zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotują panie z Kół Gospodyń Wiejskich. (kz)