Shadow

Wielkopolska Press Photo 2019 nagradza gnieźnian

Kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Wielkopolsce przynosi ponownie nagrody gnieźnieńskim fotografom. Dawid Stube, Waldemar Stube, Marek Lapis i Piotr Robakowski – znaleźli się w gronie osób, których zdjęcia urzekły skład jury konkursu.
Dobra passa gnieźnieńskich mistrzów fotografii trwa. Ponownie z największego konkursu fotograficznego w regionie przywożą nagrody i wyróżnienia. „Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku” – opowiadają o samym wydarzeniu jego organizatorzy. Czwartego listopada rozstrzygnięto edycję za rok 2019 i tu do Gniezna spływają miłe informacje. Nagrodę w kategorii „Człowiek i jego pasje” za zdjęcie pojedyncze, otrzymał Dawid Stube, za zdjęcie pt. „Daniela”. Wyróżniona fotografia przedstawia świetnie znaną gnieźniankę Danielę Zybalankę – Jaśko, dziś 82-letnią aktorkę, która spędziła 60 lat na scenie, w tym 40 lat w Teatrze Fredry.
W tej samej kategorii wyróżnienie za zestaw zdjęć pt. „Wybory Mister Gay Poland 2019” otrzymał Marek Lapis. W kategorii „Życie codzienne”, dwa wyróżnienia za zdjęcia pojedyncze otrzymał Waldemar Stube. Jury przypadły do gustu fotografie pt. „Pierścionek” i „Siostry” tego autora. W kategorii „Wydarzenia” doceniono zestaw zdjęć Piotra Robakowskiego pt. „Marsz Równości”. Nagrodę w tej kategorii za zdjęcie pojedyncze otrzymał Marek Lapis („Marsz Równości”). Dawid Stube („Marina Abramovic” – Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Prasy Lokalnej oraz „4Foulee”)i Marek Lapis („Tenis w ciemno” i „Strajk nauczycieli 8 dzień”), zostali także docenieni za swoje fotografie w kategoriach „Sport” i „Wydarzenia”. (ak)
Fot. Dawid Stube